alfa projekt logistyka

Konsumenci na rynku e-commerce oczekują dziś błyskawicznej dostawy zamówionego towaru oraz sprawnej obsługi posprzedażnej. Jest to nie lada wyzwaniem dla sklepów on-line. Te jednak – za sprawą nowoczesnych rozwiązań IT – mogą całkowicie synchronizować swoją sprzedaż zarówno ze swoim zapleczem magazynowym, jak i firmą kurierską – pisze Jacek Zacharewicz, prezes Alfa Projekt.

Wzajemna integracja tych trzech obszarów pozwala klientowi nie tylko na szybki odbiór przesyłki, ale także na pełną kontrolę nad przebiegiem zamówienia, dostawy oraz rozliczenia. Firmy kurierskie mogą już dziś oferować swoim klientom – e-sklepom – intuicyjne i wygodne oprogramowanie, ułatwiające procesy logistyczne.

Efektywna logistyka kluczowa w e-commerce

Skuteczne zarządzanie sklepem internetowym nierozerwalnie wiąże się z efektywnym działaniem zaplecza logistycznego. Jak najłatwiej połączyć dział sprzedaży z firmą kurierską i tym samym zagwarantować szybką dostawę produktów konsumentowi?

Odpowiedź jest prosta – należy skorzystać z rozwiązań informatycznych, gwarantujących sprawną wymianę danych w czasie rzeczywistym między nadawcą, odbiorcą i kurierem. To umożliwia klientowi śledzenie na bieżąco nie tylko przebiegu przesyłki, ale całego zamówienia, nadawcy zaś – czyli klientowi firmy kurierskiej – gwarantuje sprawna komunikację pomiędzy narzędziem sklepowym (bądź systemem magazynowym)  a aplikacją wysyłkową, stosowaną do szybkiego wystawiania zleceń odbioru przesyłek ze sprzedanym towarem.

Automatyzacja procesów

Rozwiązania obecne w ofercie Alfa Projekt dedykowane e-sklepom  pozwalają na automatyzację procesu przygotowania małych serii paczek, powiązanie informacji o transakcji z konkretną przesyłką czy utworzenie dokumentów i etykiet wysyłkowych. Aplikacje zaprojektowane i wykonane przez Alfa Projekt sprawiają, że e-sklep może oferować klientom intuicyjny interfejs, który pozwala zaledwie w kliku krokach wybrać najdogodniejszą formę dostawy czy zapłaty. Co więcej, systemy zachowują domyślne ustawienia i stosują je jako szablony w kolejnych zamówieniach, oszczędzając czas pracowników sklepów internetowych i ich klientów.

Za sprawą optymalnego przepływu danych między nadawcą, odbiorcą i kurierem możliwa jest nie tylko szybka realizacja przesyłki czy płatności, ale przede wszystkim sprawna obsługa Klienta. A wysoka jakość świadczonych usług na rynku e-commerce to olbrzymia przewaga konkurencyjna.

Alfa Projekt specjalizuje się w nowoczesnych, szybkich i zautomatyzowanych systemach IT dla branży e-commerce, niezbędnych do obsługi zamówień, płatności czy efektywnej dostawy. Spółka posiada liczne kompetencje w zakresie realizacji projektów informatycznych dla każdego obszaru działalności firmy logistycznej. Kompleksowe rozwiązania informatyczne Alfa Projekt pozwalają na pełną integrację wszystkich aspektów związanych z działalnością sklepów internetowych czy sektora KEP (kurier, ekspres, paczka).