mobilne-platnosci-transferujpl

Firma Transferuj.pl rozszerza zakres swoich usług płatniczych. W rozmowie z Evigo, Grzegorz Świerniak z Transferuj.pl opowiada o wyzwaniach stojących przed odbiorcami płatności.

„Polska, podobnie jak inne kraje w regionie, zdecydowanie różni się od rynków krajów rozwiniętych. W Polsce dominującą metodą zapłaty jest przelew bankowy – za pomocą systemu szybkich płatności lub tradycyjny. Popularna nadal jest również płatność przy odbiorze. W przeciwieństwie do rynków zachodnich, w Polsce płatność za pomocą kart płatniczych wciąż stanowi jedynie niewielki procent transakcji. Mają na to wpływ przede wszystkim czynniki historyczne oraz brak zaufania do tego sposobu zapłaty” – mówi w rozmowie z Evigo Grzegorz Świerniak, Marketing Communication Manager w Transferuj.pl.

Potencjał m-commerce

Głównymi klientami Transferuj.pl  są sklepy i dostawcy usług, którym firma umożliwia wprowadzenie innowacji technologicznych, dzięki którym mogą rozwinąć swoją działalność. Obecnie ponad 18 tys. osób założyło konto w Transferuj.pl a ponad 90% z nich to klienci biznesowi.

„Mobile commerce to jednocześnie ogromna szansa jak i wyzywanie stojące przed odbiorcami płatności. Wiele badań i raportów podkreśla niezwykle dynamiczny rozwój tego segmentu oraz szybko rosnący udział w sprzedaży. Sklepy prowadzące sprzedaż w kanale internetowym powinny również aktywnie docierać do mobilnych użytkowników. Zmiany, które właściciele sklepów muszą wprowadzić w tym zakresie to dostosowanie swoich witryn do urządzeń mobilnych, umożliwienie wygodnej płatności oraz zachęcenie obecnych i potencjalnych Klientów do wykorzystania w swoich zakupach również strony mobilnej. Największe marki mogą również wprowadzić własne aplikacje mobilne w pełni wykorzystujące potencjał m-commerce” – dodaje Świerniak.

Nowe rozwiązania płatnicze

W zeszłym roku Transferuj.pl nawiązał współpracę ze startupem eHat.me. W Transferuj.pl pojawiły się ostatnio również inne nowości. Wprowadzono opcję płatności aplikacją bankową za pomocą kodu QR, a także możliwość przyjmowania płatności za pomocą Premium SMS. Z kolei możliwość płacenia za pomocą rat online została wzbogacona o kalkulator rat. Kod kalkulatora może zostać pobrany przez sprzedawców i zamieszczony w ich sklepach.

Wprowadzono też system odroczonych płatności FerBuy, a także „zintegrowaną bramkę płatności kartą”. Dzięki niej możliwa jest płatność kartą w serwisie sprzedającego bez przechodzenia na kolejne zewnętrzne strony.

Ponadto Transferuj.pl umożliwił przyjmowanie płatności za pomocą nowego rozwiązania płatniczego MasterPass. System ten umożliwia dokonywanie prostych i szybkich płatności w sklepach internetowych, przy pomocy dowolnego urządzenia. Użytkownicy MasterPassa nie muszą za każdym razem wprowadzać danych karty oraz adresu dostawy towaru. Informacje te podaje się tylko jednorazowo, podczas rejestracji w systemie.