grid dynamics krakow

Firma Grid Dynamics poinformowała o uruchomieniu swojego kolejnego biura, tym razem w Polsce. Powstało ono w Krakowie.

“Nowy oddział stanie się europejskim centrum R&D. Jednym z założeń jest pozyskanie nowych kontraktów i dalszy rozwój w Polsce.  Plany rozwoju zakładają wzrost liczby pracowników i wynajem nowych powierzchni biurowych.  Obecność w Krakowie pozwoli firmie dynamicznie się rozwijać” podkreśla CEO firmy Grid Dynamics, Leonard Livschitz.

Eksperci od omnichannel

Firma Grid Dynamics swoje korzenie ma w Dolinie Krzemowej gdzie została założona przez Leonarda Livschitz. Firma specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań dla e-commerce . Jednymi z głównych produktów są narzędzia badające  wielokanałowość sprzedaży tzw. omnichannel.

Wielokanałowość jest zachodnim trendem, który na rynku polskim pojawił się stosunkowo niedawno. Klienci na całym świecie, którzy korzystają z tego typu rozwiązań według przeprowadzonych badań odnotowują wzrost przychodów o ok. 25%. Wśród największych partnerów i klientów Grid Dynamics należy wymienić: Microsoft, PayPal, ING, CISCO, eBay.

Polska Dolina Krzemowa

Plany dotyczące Krakowa są mocno sprecyzowane i dalekosiężne.  Ta lokalizacja została wybrana spośród wielu innych miast europejskich. Po raz kolejny Kraków pokazał ,że jest w stanie przyciągać nowych inwestorów i zasługuje na miano polskiej Doliny Krzemowej  i  wyspy startapów.

Aktualnie w branży IT pracuje w tym mieści ponad 33,5 tys. osób i co roku na rynek trafiają nowi dobrze wykwalifikowani pracownicy. Grid Dynamics prowadzi aktywną rekrutację na stanowiska specjalistyczne i menedżerskie. Poszukiwani są : developerzy, Java inżynierowie, programiści, eCommerce menedżerowie i testerzy.