Salon Wojas
Salon Wojas

Na początku czerwca spółka Wojas SA otworzyła trzeci w tym roku salon firmowy w Czechach. Nowy punkt sprzedaży zlokalizowany jest w Centrum Handlowym Novy Smichov w Pradze.

Rozwój w regionie CEE

To już piaty salon firmowym sieci Wojas w Czechach. Jego wnętrze zostało zaprojektowane zgodnie z nowym konceptem wizualnym. Przestrzenny układ białych mebli podkreślają szary kolor ścian oraz zdjęcia ilustrujące proces produkcji obuwia.

Sklep Wojas mieści się w jednym z najstarszych centrów handlowych w Czechach – Novy Smichov. Na trzech piętrach o łącznej powierzchni 80 tys. mkw. znajduje się ponad 180 sklepów, restauracje oraz strefy rozrywki.

Pozostałe salony Wojas w Czechach zlokalizowane są w Pradze: CH Palladium i CH Tesco Letnany, w Galerii Šantovka w mieście Ołomuniec, a także w CH Avion Shopping Park w Ostravie.

Detalista obuwniczy

Firma Wojas dysponuje siecią 172 salonów, w tym 159 w Polsce, 9 na Słowacji i 4 w Czechach oraz produkuje kilkaset tysięcy par obuwia rocznie. Założona w 1990 roku firma Wojas (od 2007 roku spółka akcyjna) to jeden z największych polskich producentów obuwia. W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski. Ponad 20 proc. produkcji kierowanej jest na eksport.

Wiosną 2008 roku Wojas SA zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pozyskany kapitał przeznaczono na rozbudowę i dokapitalizowanie sieci sprzedaży (w ciągu 3 lat liczba salonów niemal się podwoiła), rozbudowę zakładu produkcyjnego oraz rozwój działu wzorniczego. W tym samym roku nabyto 100 proc. udziałów w Wojas Slovakia intensyfikując ekspansję na rynek naszego południowego sąsiada.

Do końca 2016 roku spółka zakłada, iż w Polsce będzie miała 175 – 180 własnych sklepów, natomiast na Słowacji i w Czechach będzie miał po 10 własnych sklepów. Dodatkowo firma chce wejść poprzez jednostki zależne na rynek węgierski i rumuński.