Sadyba Best Mall
Sadyba Best Mall

W ostatnim okresie w Centrum Handlowym Sadyba Best Mall w Warszawie przeprowadzono szereg działań zmierzających do uzyskania pozytywnej oceny najważniejszych, przyjaznych środowisku rozwiązań zastosowanych w obiekcie.

Pozytywna ocena rozwiązań doprowadziła do uzyskania certyfikatu BREEAM In-Use International na poziomie Very Good w kategoriach Asset oraz Building Management, a należą do nich m.in. polityka środowiskowa, uwzględniająca wpływ zamawianych materiałów na środowisko, dążenie do minimalizowania emisji CO2 i ustalająca cele redukcji zużycia mediów w budynku; szczegółowe opomiarowanie budynku i monitoring w systemie zarządzania budynkiem (BMS); częste przeglądy techniczne, mające na celu sprawne funkcjonowanie urządzeń i instalacji czy zawieranie z najemcami umów typu „green lease”, uwzględniających zasady zrównoważonego użytkowania i zarządzania budynkiem.

– Zrównoważone rozwiązania w budynku mogą być w pełni wykorzystane tylko, jeśli są w odpowiedni sposób zarządzane. W Centrum Handlowym Sadyba Best Mall mieliśmy okazję zweryfikować takie właśnie, polegające na wprowadzeniu zrównoważonych rozwiązań zarzadzanie budynkiem, a uzyskana podwójna ocena Very Good potwierdza wysoką jakość pro środowiskowych rozwiązań i ich efektywną eksploatację – mówi Ewa Kowalska-Ocneanu, szef Działu Zrównoważonego Rozwoju w WSP, odpowiedzialnego za certyfikację.

Sadyba Best Mall położona jest na warszawskiej Sadybie, na Trakcie Królewskim prowadzącym do Wilanowa, Powsina i dalej do Konstancina-Jeziornej. na 23 tys. mkw. powierzchni oferuje 90 sklepów. Obiekt odwiedza rocznie ponad 7 mln osób. Parking oferuje 980 miejsc dla zmotoryzowanych. Sadyba Best Mall jest zarządzana przez Klepierre Management Polska sp. z o.o.