Jula w Galerii Echo
Sklep sieci Jula

12 czerwca w Galerii Echo w Kielcach, otwarto market szwedzkiej sieci Jula. To finał procesu rewitalizacji obiektu, który polegał na wydzieleniu strefy hipermarketowej i modowej.

Jula w Galerii Echo to dwunasty market szwedzkiej sieci na polskim rynku. Sklep oferuje ponad 14 tys. produktów dostępnych w 8 działach – narzędzia i maszyny, artykuły budowlane i farby, elektryka i oświetlenie, odzież i artykuły BHP, ogród, wypoczynek, motoryzacja oraz gospodarstwo domowe.

– Otwarcie marketu Jula w Galerii Echo to efekt naszej strategii polegającej na uatrakcyjnianiu oferty działających centrów handlowych. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, wzbogacając asortyment dostępny w centrach zarządzanych przez naszą spółkę i tworząc w nich nowe funkcje. Takie działanie prowadzimy nie tylko w Kielcach, ale również w szczecińskim Galaxy, wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim czy CH Echo Bełchatowie. Pojawienie się marki Jula w Galerii Echo wiąże się również z wydzieleniem strefy hipermarketowej i modowej. W tej pierwszej zgromadziliśmy Tesco Extra, market Jula, sklep Duka, Home & You i punkty usługowe. W drugiej, koncertujemy się na modzie, rozrywce i gastronomii – mówi redakcji Retailnet Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Market Jula w Galerii Echo dysponuje powierzchnią ponad 3 tys. mkw. i jest zlokalizowany na poziomie 0, w rejonie wejścia od ul. Świętokrzyskiej.
Jula to szwedzka, rodzinna sieć, która oferuje wszystko co potrzebne do renowacji m.in.: domu, ogrodu czy garażu. Ponadto w asortymencie znajdują się produkty rtv i agd, odzież robocza i wiele akcesoriów dla osób aktywnie spędzających czas m.in. wędkarzy, piechurów, rowerzystów. Firma zatrudnia łącznie około 2,4 tys. pracowników w 72 sklepach w Szwecji, Norwegii i w Polsce. Sklepy Jula dysponują powierzchnią 3 tys. mkw.

Galeria Echo to jeden z największych obiektów handlowo-rozrywkowych w Polsce pod względem ilości sklepów. Powierzchnia całkowita wynosi 159 tys. mkw., z czego 70 tys. mkw. przeznaczono na wynajem.

Jula w Galerii Echo

Oprócz ponad 250 sklepów i punktów handlowych, klienci mają do dyspozycji także bogatą część rozrywkową – m.in. 12-torową kręgielnię, największe w regionie centrum fitness i wielosalowe kino Helios. Na najmłodszych czeka bawialnia o powierzchni 300 mkw. Wizytówką obiektu jest również wielopoziomowy parking na 2 300 miejsc. Zastosowano w nim system kierowania pojazdów do wolnych stanowisk oraz specjalną funkcję przypominania o miejscu zaparkowania pojazdu.

Projekt rozbudowy Galerii Echo powstał w Pracowni Architektonicznej Detan z Kielc, natomiast projekt elewacji i wnętrz wykonała warszawska pracownia architektoniczna Open Architekci. Detan sp. z o.o. / OPEN Architekci / Zespół Architektów Echo Investment SA.