Subway

Lublin stał się swoistym gastronomicznym liderem. Ma największą w Polsce ilość restauracji Subway w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Marka na początku czerwca 2015 roku uruchomiła swój 8 już lokal w Outlet Center przy ul Mełgiewskiej. Zapowiada kolejne otwarcia i nowe lokalizacje m.in. w Chełmie i Zamościu.

– Lublin jest znaczącym w Polsce ośrodkiem akademickim. To miasto tętni życiem, studenckim życiem, młodych ludzi, którzy są świadomi swoich wyborów również żywieniowych. Ale wszyscy już coraz częściej przywiązujemy większą wagę do właściwego odżywiania. Stąd rosnąca popularność restauracji Subway. Widzimy tu dalszy potencjał rozwoju, zarówno w samym mieście jak i pozostałych ośrodkach regionu – wyjaśnia Michał Piasecki, agent ds. rozwoju Subway na Lubelszczyźnie.

Sieć lokalizuje swoje punkty głównie w dużych galeriach handlowych, przy śródmiejskich deptakach, na dworcach kolejowych, a nawet stacjach benzynowych. W Lublinie jedna z restauracji działa natomiast na terenie campusu Uniwersytetu Medycznego.

Subway, oprócz nowych lubelskich lokalizacji, rozważa również pojawienie się w Chełmie czy Zamościu. – Jeśli znajdziemy odpowiednich, perspektywicznych partnerów do tych projektów, nie wykluczam otwarcia tam naszych restauracji – dodaje Piasecki.

Subway, to powstała w USA, obecnie największa na świecie sieć tzw. restauracji szybkiej obsługi. Globalnie posiada dziś prawie 44 tysiące lokali w 110 państwach. Od 2011 roku jest pod tym względem liderem rynku wyprzedzającym konkurencyjne sieci. Sieć rozwija się wyłącznie w oparciu o system franczyzowy. W Polsce Subway sieć zanotowała ponad 10 procentowy wzrost liczby lokali w ciągu roku i na koniec I kwartału br. dysponowała 98 restauracjami wobec 86 przed rokiem.