Dominium Pizza
Dominium Pizza

14 maja br. w Mega Mall w Bukareszcie została otwarta kolejna restauracja własna Dominium Pizza. Jest to już szósty lokal tej marki w Rumunii

Rozwój w CEE

Restauracja znajduje się na trzecim piętrze w strefie food court obok Cinema City, a jej aranżacja nawiązuje do przyjętej przez sieć strategii, której głównym założeniem jest budowanie unikalnej atmosfery włoskiego domu. W menu goście znajdą potrawy charakterystyczne dla Włoch takie jak pizze, pizze bianche, makarony w wielu odsłonach czy tradycje pierogi Calzone.

Lokal w Rumunii ma powierzchnię około 180 metrów kwadratowych i znajduje się w nim ponad 100 miejsc siedzących. W sezonie letnim goście mogą korzystać również z 70 miejsc w ogródku o powierzchni 65 mkw.

W pierwszej połowie 2015 roku planowane jest otwarcie kolejnego lokalu franczyzowego w Świnoujściu. W tym roku otwarto już restaurację Dominium Pizza w Centrum Handlowym Galeria Bursztynowa w Ostrołęce (franczyzowy). Lokal zajmuje powierzchnię około 145 mkw. i znajduje się na parterze galerii.

Dominium SA

Spółka Dominium SA planuje kolejne otwarcia lokali gastronomicznych sieci Pizza Dominium. Nowe restauracje będą powstawać jako punkty własne, a także franczyzowe.

Dominium SA jest właścicielem sieci restauracji Pizza Dominium, w której obecnie funkcjonuje ponad 70 lokali w całej Polsce, a także 6 w Rumunii. Większość lokali Pizza Dominium znajduje się w dużych metropoliach (takich jak Warszawa, Kraków, Lublin, Katowice czy Wrocław) lub w mniejszych miejscowościach położonych w pobliżu dużych aglomeracji. Restauracje najczęściej ulokowane są w centrach handlowych, ale spółka posiada także kilka lokali w atrakcyjnych kurortach turystycznych, takich jak Zakopane czy Jastarnia.