amazon prime air drony

Jak podaje Fox News, w przeciągu roku Amazon ma uruchomić Amazon Prime Air – swój system dostawy za pomocą dronów.

Amazon Prime Air został zaprojektowany tak, by przy użyciu małych bezzałogowych dronów docierać do klientów zaledwie w 30 minut. Drony mają być wykorzystywane jako autonomiczne pojazdy dostawcze, które dzięki synchronizacji z systemem GPS, będą mogły latać bezpośrednio na adres klienta.

Drony już w przyszłym roku

W środę firma Amazon oznajmiła, że nie zawiesza planów związanych z dostawą dronami, a pierwsze z nich mają zacząć docierać do klientów już w przyszłym roku.

[/see_also]

Drony Amazona mogą przewozić paczki do ponad 2 kilogramów w promieniu ponad szesnastu kilometrów od centrum magazynowo-dystrybucyjnego. W 2013 roku, Jeff Bezos, prezes Amazona ogłosił, że drony będą w stanie przewozić do 86% wszystkich paczek dystrybułowanychn przez firmę, z wyjątkiem kajaków i pił stołowych. Przewidywał wtedy, że powietrzna dostawa będzie możliwa za co najmniej pięć lat.

Szybkie i sprawne dostawy

„Jeśli konsument chce szybko otrzymać niewielkich rozmiarów przedmiot, zamiast konieczności podróży do sklepu lub korzystania z firm dostawczych, będzie mógł zdecydować się na małe, zasilane elektrycznie pojazdy, które sprawnie i szybko dostarczą dany przedmiot” – mówi Paul E. Misener, wiceprezes globalnego porządku publicznego w Amazon.com

„Pracujemy ciężko, by opracować ramy prawne, które pozwolą na innowacje, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo innych użytkowników przestrzeni powietrznej oraz osób i budynków znajdujących się na ziemi” – dodał Whitaker.

Restrykcje dla dronów

W lutym tego roku, amerykański urząd lotnictwa (US Federal Aviation Administration) opublikował projekt nowych przepisów regulujących ruch w przestrzeni powietrznej. Dyskusja na temat tego, czy drony będą kolidować np. z torami lotu samolotów trwa, a czlonkowie FAA chcą być pewni, że pojazdy te są całkowicie bezpieczne.

[/see_also]

Propozycje zmian zakładają, że niewielkie, bezzałogowe obiekty latające, takie jak drony, będą mogły poruszać się wyłącznie po obszarze znajdującym się w zasięgu wzroku operatora. Nie będą też mogły przelatywać nad głowami ludzi, którzy nie biorą udziału w akcji związanej z przelotem.