Gemini Park Tychy
Gemini Park Tychy

Trwają intensywne przygotowania do rozpoczęcia realizacji trzeciej – najnowszej inwestycji w portfolio spółki Gemini Holding – centrum handlowego Gemini Park w Tychach. Nowy obiekt będzie wyróżniał się nie tylko oryginalnym na skalę regionu tenant mixem, ale także nowoczesną i przyjazną środowisku architekturą.

Obiekt uzyskał już wykonalne pozwolenie na budowę i aktualnie jest w trakcie procedur przetargowych, mających na celu wyłonienie wykonawców budowlanych inwestycji. Budynek Gemini Park Tychy został zaplanowany jako nowoczesny, dotrzymujący najwyższych standardów estetycznych i technicznych wielkopowierzchniowy obiekt handlowy, liczący około 36 tys. mkw. powierzchni najmu, wraz z parkingiem mieszczącym ok. 1100 pojazdów. Będzie w nim funkcjonowało przeszło 130 lokali handlowych, gastronomicznych, oraz punktów usługowych.

Wystrój wnętrz

– Założenie jest takie, by budynek był obiektem łatwo dostępnym dla klientów, , a jego wnętrza były pełne naturalnego, dziennego światła, w czym pomoże duża ilość przeszkleń i otwarć widokowych. Wnętrza będą nawiązywały swoim charakterem do eleganckiej, miejskiej ulicy handlowej – mówi Michał Korolczuk, architekt i project manager Gemini Holding.

– Warto podkreślić fakt, że projektując budynek, starannie zaplanowaliśmy instalacje oraz dobieraliśmy materiały wykończeniowe tak, by były one przyjazne środowisku, a ich eksploatacja nie generowała wysokich kosztów utrzymania dla zarządcy i najemców obiektu – dodaje Korolczuk.

Struktura przyszłego obiektu będzie przystosowana dla ewentualnej rozbudowy i nadbudowy. Budynek będzie liczył trzy kondygnacje, z czego najniższa – dostępna z poziomu terenu – pełnić będzie funkcję parkingu uzupełnioną o powierzchnie handlową. Stad prowadzić będą łatwo dostępne wejścia do centralnej części obiektu, gdzie znajdą się lokale głównych najemcy przyszłego centrum handlowego.

Centrum rodzinne

Wzorem już istniejących centrów Gemini Park w Bielsku-Białej i Tarnowie, obiekt w Tychach zaplanowany został jako centrum handlowe, przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. „Rodzinna strategia” oprócz bogatej oferty handlowej, rozrywkowej i rekreacyjnej, zakłada konkretne przystosowanie architektury obiektu do specyficznych potrzeb tej grupy klientów. Planowane jest m.in. stworzenie specjalnych miejsc parkingowych w pobliżu wejść do budynku, które przeznaczone zostaną dla rodzin z dziećmi, oprócz tego pomieszczenia i toalety w obiekcie zostaną przystosowane do potrzeb dorosłych i dzieci, jak również stworzony zostanie specjalny pokój dla rodziców, gdzie w estetycznych i komfortowych warunkach będzie można np. nakarmić czy przewinąć dziecko.

Kolejnym z aspektów wyróżniających przyszły obiekt spośród regionalnej konkurencji, będzie jego komponent rozrywkowo-rekreacyjny. W tym celu do organizacji różnorodnych eventów – koncertów, pikników itp., zostanie zagospodarowany dach budynku, który stanie się jednocześnie ciekawym punktem widokowym na panoramę miasta. Planowane jest również zaaranżowanie pod przestrzeń rekreacyjną terenów zielonych od południowej strony obiektu.

– Aby obiekt dobrze wkomponował się w miejską tkankę, planujemy stworzenie specjalnej ścieżki spacerowo-rowerowej, która będzie łączyła Gemini Park Tychy z resztą miasta. Chcielibyśmy zaproponować również specjalne udogodnienia dla rowerzystów, m.in. wydzielone i zadaszone miejsca do pozostawiania rowerów oraz punkty pozwalające na ich drobne naprawy i serwis. Zależy nam na tym, by łatwy dostęp do obiektu mieli nie tylko kierowcy, ale także ci, którzy zechcą wybrać się na zakupy pieszo czy rowerem – dodaje Michał Korolczuk.

Potencjał Górnego Śląska

Jednym z głównych atutów Gemini Park Tychy będzie doskonała lokalizacja obiektu, która pozwoli dotrzeć z ofertą nawet do ok. 2,5 mln osób, mieszkających na Górnym Śląsku. Obiekt będzie położony w odległości ok. 3,5 km od ścisłego centrum Tychów, w sąsiedztwie kluczowych dróg krajowych i regionalnych. Centrum Handlowe Gemini Park Tychy ulokowane będzie przy ul. Beskidzkiej – jednej z kluczowych arterii komunikacyjnych miasta, będącej zarazem odcinkiem drogi krajowej nr 1, łączącej Tychy m.in. z Łodzią czy Cieszynem. Dodatkowo, otoczenie kilkunastu dużych osiedli mieszkaniowych, a także bliskość popularnej autostrady A4 oraz licznych tras ekspresowych i dróg szybkiego ruchu spowoduje, że Gemini Park Tychy stanie się popularną destynacją zakupowo-rozrywkową nie tylko dla mieszkańców miasta, ale i całego regionu.