Zawieszenie wiechy - Vivo! Stalowa Wola
Zawieszenie wiechy - Vivo! Stalowa Wola

Spółka Immofinanz 25 czerwca br. zorganizowała uroczyste zawieszenie wiechy symbolizującej zakończenie prac konstrukcyjnych dachu nowo budowanego centrum handlowego Vivo! Stalowa Wola.

Nowa inwestycja

Vivo! to najnowsza marka handlowa należąca do austriackiego inwestora i dewelopera, a projekt w Stalowej Woli będzie drugim tego typu obiektem w portfelu firmy. Otwarcie stalowowolskiego centrum planowane jest na czwarty kwartał 2015 roku.

– Nasz projekt w Stalowej Woli stanowi niezwykle ważne ogniwo dla dalszego rozwoju Immofinanz w sektorze handlowym w Polsce. Tym bardziej cieszy nas fakt, że prace budowlane przy tym obiekcie postępują zgodnie z założonym planem. Już niedługo będziemy mogli oddać w ręce mieszkańców miasta i regionu projekt, który zapewni im nową jakość w zakresie doświadczeń zakupowych – powiedział podczas ceremonii zawieszenia wiechy Jacek Wesołowski, Country Manager Development Poland, Immofinanz.

– Budując to centrum zależało nam, aby projekt architektoniczny kojarzył się z regionem i jego miastami, stąd w konstrukcji Vivo! zastosowano wiele elementów stali, sandomierskiego krzemienia czy nawiązań do rzeki San – dodał Jacek Wesołowski.

Obiekt Immofinanz

Vivo! w Stalowej Woli będzie miało blisko 32 tys. mkw. powierzchni najmu z łącznie ponad 80 sklepami. O wyborze tego miasta do realizacji projektu handlowego w koncepcji Vivo! zdecydował szereg czynników. Stalowa Wola, to drugie pod względem liczby ludności miasto w województwie podkarpackim oraz ważny węzeł komunikacyjny w regionie. Ponadto, przynależność do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan, zapewnia dynamiczny rozwój gospodarczy miasta. Sama działka, na której powstaje Vivo!, zlokalizowana jest w dzielnicy Poręby – najliczniej zamieszkanej części miasta. Co ważne, centrum handlowe będzie doskonale skomunikowane z miastem i regionem dzięki przebiegającej obok drodze krajowej nr 77 prowadzącej do Sandomierza i Rzeszowa.

Vivo! Stalowa Wola
Vivo! Stalowa Wola

Vivo! Stalowa Wola osiągnęło już docelową wysokość 7,5 m. Zakończone zostały prace przy budowie stropodachu. Dotychczas wykonanych zostało 60 proc. planowanych prac. Obecnie trwa zamykanie bryły budynku, równocześnie prowadzony jest montaż ścianek działowych i instalacji wewnątrz obiektu. Ponadto na zewnątrz przyszłego centrum handlowego prowadzone są także prace w zakresie układu drogowego oraz parkingów.

Proces komercjalizacji Vivo! Stalowa Wola przebiega pomyślnie. Wśród marek, z którymi już zostały podpisane umowy najmu znajdują się m.in. Intermarche, H&M, Martes Sport, Media Expert, My Travel Kolporter, Reserved, Mohito, House i Cropp, Sinsay, Home&You, Itaka czy Play. Kolejne umowy zarówno z międzynarodowymi, krajowymi jak i lokalnymi najemcami są aktualnie w fazie finalizowania i podpisywania.

Immofinanz Group prowadzi tę inwestycję wraz ze spółką Acteeum Group, (podział udziałów w projekcie: 86% Immofinanz Group, 14% Acteeum Group).