Galeria Kazimierz
Galeria Kazimierz

W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, które mają na celu wprowadzenie dodatkowych udogodnień, 13 lipca rozpocznie się przebudowa strefy restauracyjnej znajdującej się na pierwszym piętrze na terenie Galerii Kazimierz w Krakowie.

Zakończenie prac oraz udostępnienie w pełni odnowionej strefy planowane jest na koniec listopada 2015 roku. Autorem projektu przebudowy food courtu jest firma Meblodom a 30 czerwca ogłoszony zostanie oficjalny przetarg na wykonawcę projektu.

Podczas sześciu miesięcy prac, działanie galerii, jak również strefy restauracyjnej nie zostanie zakłócone. Remont został tak zaplanowany aby nie kolidować z funkcjonowaniem centrum handlowego dzięki czemu dostępność oferty lokali gastronomicznych zostanie zachowana. Planowane prace przebiegać będą głównie nocą i będą wykonywane stopniowo, poszczególnymi etapami – jednorazowo niedostępne będą maksymalnie po dwie restauracje.

W efekcie przebudowy, dzięki użyciu nowoczesnych materiałów wykończeniowych, strefa zyska nowe bardziej funkcjonalne oblicze. Prowadzony remont i wymiana elementów wyposażenia znacząco poprawią poziom estetyki i wygody oraz zapewnią klientom większy komfort korzystania z food courtu.

Wizualizacja strefy gastronomicznej w Galerii Kazimierz
Wizualizacja strefy gastronomicznej w Galerii Kazimierz

W gronie najemców z sektora gastronomicznego na terenie Galerii Kazimierz znajdują się m.in. restauracje: Pizza Hut, KFC, Jeff’s, Salad Story i Solo Pizza.

Galeria Kazimierz to nowoczesne centrum handlowe, działające od 2005 roku. Centrum handlowe zlokalizowane jest w historycznym centrum Krakowa, przy ulicy Podgórskiej. Na dwóch poziomach galerii znajduje się 140 sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, liczne punkty usługowe i gastronomiczne oraz multipleks z 10 salami kinowymi. Prestiżowymi najemcami są m.in. Cinema City, Alma, Empik, Zara, H&M, Reserved, czy Pure. Obiekt oferuje prawie 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej.

Od 2014 roku właścicielem galerii jest Invesco Real Estate. Jest to pierwsza oraz jedna z czołowych inwestycji IRE w Polsce. Koncepcję zmian dla Galerii Kazimierz przygotowała londyńska pracownia architektoniczna Haskoll, która specjalizuje się w projektach centrów handlowych, natomiast projekt architektoniczny przygotowała krakowska pracownia Meblodom. Za zarządzanie galerią i wynajem powierzchni w Galerii odpowiedzialna jest firma CBRE