English Home
English Home

Galeria Jurajska poszerza ofertę wyposażenia dla domu i mieszkania, jaka dostępna jest w centrum. W tej największej galerii handlowej w Częstochowie otwarto właśnie salon English Home.

Szersza oferta

Galeria Jurajska z większa ofertą wyposażenia wnętrz. W centrum handlowym rozpoczyna się właśnie seria otwarć nowych salonów, które mają poszerzyć ten segment ofertowy galerii. Z końcem czerwca w Galerii Jurajskiej zadebiutowała już marka English Home, kolejne mają pojawić się w lipcu.

Nowy salon ma powierzchnię 204 mkw. Jest to już 7 sklep, w którym można znaleźć wyposażenie do domu i mieszkania. Oprócz English Home w ofercie Jurajskiej znajdują się także m.in. Duka, Home&You, Mebel Rust oraz mający ponad 1000 m kw. Jysk – jeden z największych sklepów w Galerii Jurajskiej.

Turecki gigant

English Home to marka pochodząca z Turcji, która od 2014 roku dynamicznie rozwija swoją sieć. W swoim rodzimym kraju brand ma już ponad 220 sklepów. Salon English Home w Galerii Jurajskiej jest pierwszym w tej części województwa śląskiego. W sklepach English Home można znaleźć meble, akcesoria dekoracyjne, tekstylia i dodatki do aranżacji wnętrz, w tym wyposażenie do kuchni, łazienki, sypialni i salonu.

– Dekoracje wnętrz, meble i wyposażenie to dziś jedne z najchętniej kupowanych rzeczy w galeriach handlowych, tuż za ubraniami, dodatkami i kosmetykami. Dlatego naturalnym staje się rozwijanie tej oferty o interesujące marki, oferujące ciekawe przedmioty – mówi Katarzyna Korpak, dyrektor Galerii Jurajskiej.

– Tak jest też w przypadku English Home. Marka ta nie tylko dopełnia ofertę, ale także znacznie ją różnicuje ze względu na charakter i ujmujący klimat swoich produktów inspirowanych m.in. tradycyjnym angielskim wzornictwem czy stylem shabby – dodała Katarzyna Korpak.

Obiekt GTC SA

Galeria Jurajska jest największym centrum handlowo – rozrywkowym w Częstochowie, z szeroką ofertą modową, obejmującą wiodące polskie i międzynarodowe marki, takie jak m.in. Reserved, Cropp, House, Zara, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti, TK Maxx, C&A, H&M, New Yorker czy Promod. Dla wielu z nich otwarcie sklepu w Galerii Jurajskiej było debiutem na częstochowskim rynku.

Powierzchnia całkowita centrum to 130 tys. mkw., z czego ok. 49 tys. mkw. przypada na część handlowo – rozrywkową, obejmującą 200 sklepów, punktów usługowych oraz gastronomicznych, a także wielosalowe kino Cinema City. Do dyspozycji zmotoryzowanych gości jest wielopoziomowy parking na ponad 2 tys. miejsc. Inwestorem obiektu jest Globe Trade Centre SA (GTC)