alfa projekt logistyka

Sprawna obsługa dużego wolumenu paczek stanowi jedno z kluczowych wyzwań dla operatorów kurierskich. Dla udoskonalenia tego procesu niezbędna jest współpraca usługodawcy logistycznego z klientem nadającym przesyłki masowe – pisze Jacek Zacharewicz, prezes Alfa Projekt.

Z pomocą przychodzą innowacyjne rozwiązania informatyczne, służące usprawnieniu czasochłonnego procesu przygotowania tego rodzaju paczek i listów. Nowoczesne firmy kurierskie udostępniają swoim klientom już dziś zaawansowane narzędzia usprawniające organizację masowej wysyłki przesyłek.

Logistyka dla e-commerce

Firmy pocztowo-kurierskie coraz częściej opierają swoją działalność na współpracy ze sklepami online i sprzedawcami korzystającymi z platform sprzedażowych i aukcyjnych, a także z urzędami państwowymi oraz instytucjami administracji publicznej. Wszystkie te podmioty należą do nadawców realizujących wysyłki masowe, związane z ogromna liczbą dziennych zamówień. Największym problemem jest tutaj sam proces przygotowania przesyłek do nadania, który bez optymalizacji wpływa negatywnie na czas realizacji zleceń przez firmę kurierską.

Skutecznym rozwiązaniem tej newralgicznej kwestii jest skorzystanie z usług firm kurierskich udostępniających rozwiązanie IT, zaprojektowanych z myślą o obsłudze przesyłek wysokonakładowych. W ofercie Alfa Projekt znajdują się rozwiązania, które automatyzują wiele czynności procesu organizacji wysyłki seryjnej, znacząco przyspieszając adresowanie kopert i paczek, poprzez scalanie danych adresowych odbiorców z wielu baz danych w jednej zarządzalnej bazie adresowej.

Automatyczna aplikacja

Aplikacje umożliwiają także automatyczne uzupełnienie i wydruk wymaganych dokumentów przewozowych. Uporządkowana korespondencja może w konsekwencji zostać nadana o wiele szybciej. Oprogramowanie usprawniające pracę biurową w obszarze przygotowania przesyłek masowych wydaje się więc niezbędne zarówno z punktu widzenia e-detalisty, jak i kuriera. Ich wspólnym celem jest bowiem zadowolenie klienta ze sprawnej obsługi.

Alfa Projekt specjalizuje się w nowoczesnych, szybkich i zautomatyzowanych systemach IT dla branży e-commerce, niezbędnych do obsługi zamówień, płatności czy efektywnej dostawy. Spółka posiada liczne kompetencje w zakresie realizacji projektów informatycznych dla każdego obszaru działalności firmy logistycznej. Kompleksowe rozwiązania informatyczne Alfa Projekt pozwalają na pełną integrację wszystkich aspektów związanych z działalnością sklepów internetowych czy sektora KEP (kurier, ekspres, paczka).