Dekada Grójec
Dekada Grójec

Do grona najemców centrum handlowego Dekada Grójec, dołączy dyskont Pepco, oferujący odzież damską, męską i dziecięcą oraz artykuły wyposażenia domowego.

Pepco to międzynarodowa firma oferująca odzież dla całej rodziny i dodatki aranżacji wnętrz w korzystnych cenach. Lokal tej sieci funkcjonuje w Grójcu już teraz, jednak zarządca marki zdecydował się przenieść go do grójeckiej Dekady. Nowy lokal sieci zajmie ok. 450 mkw., a jego otwarcie zaplanowane jest na koniec lipca b.r.

– Dzięki zamianie lokalizacji, marka Pepco nie tylko otworzy lokal w jednym z najnowocześniejszych centrów handlowych w regionie, ale pozwoli również zwiększyć format sklepu, dzięki czemu zaoferujemy naszym Klientom jeszcze szerszą ofertę produktów. Centrum handlowe Dekada to bardzo atrakcyjna lokalizacja, skupiająca kluczowych operatorów z branży. Cieszy się również dużym zainteresowaniem konsumentów, dlatego jest nam niezmiernie miło stać się jednym z jego najemców – mówi Edyta Czarnecka, kierownik ds. komunikacji i PR sieci Pepco.

Powierzchnia komercyjna w Dekadzie Grójec jest już prawie w pełni wynajęta, a za proces ten odpowiada spółka BOIG Property Consulting. W chwili obecnej trwają końcowe negocjacje dotyczące wynajmu ostatnich wolnych lokali w grójeckiej Dekadzie.

– Skupiamy się na poszerzeniu oferty obiektu w segmencie fashion. Finalizujemy obecnie umowy ze znaną siecią odzieżowo-sportową, a także z dwoma popularnymi markami modowymi – młodzieżową i damską. Po ich podpisaniu tenant mix obiektu w segmencie odzieżowym będzie pełny i komplementarny, a poziom wynajętej powierzchni handlowej osiągnie 100 proc. – komentuje Radosław Gadomski, Commercial Director BOIG Property Consulting.

Dogodna lokalizacja oraz oferta handlowa grójeckiej Dekady, którą tworzą m.in. dyskont spożywczy Biedronka, elektromarket Media Expert, sklepy obuwniczy CCC oraz Ray Obuwie, Empik, salon sportowy Martes Sport, supermarket drogeryjny Rossmann, spowodowała, że po niemal 1,5 roku funkcjonowania obiekt zyskał dużą popularność wśród mieszkańców, co potwierdzają również stale rosnące obroty najemców.

Dekada Grójec jest siódmą inwestycją spółki Dekada SA. To centrum handlowe typu convenience shopping centre, przeznaczone do szybkich, wygodnych zakupów. Otwarte pod koniec listopada 2013 r., oferuje 5,4 tys. mkw. powierzchni najmu, na której obecnych jest 16 lokali handlowych. Dla wygody klientów centrum został też wybudowany parking na 180 miejsc.

Dekada Grójec jest zlokalizowana przy ul. Armii Krajowej 50, bezpośrednio przy obwodnicy miasta i niedaleko drogi ekspresowej S7, co zapewnia dogodny dojazd dla mieszkańców zarówno miasta, jak i jego okolic.

Dziewięć obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Grójcu, Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach oraz Żyrardowie. Trwa budowa kolejnej galerii – w Malborku, planowane są także inwestycje w Ciechanowie, Nysie i Łowiczu oraz razem z PKP centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć Dekada ma obejmować co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.