Elewacja parkingu Galerii Pomorskiej dzień
Elewacja parkingu Galerii Pomorskiej dzień

Na kilka miesięcy przed planowaną datą otwarcia poziom komercjalizacji nowej części Galerii Pomorskiej – popularnego centrum handlowego w Bydgoszczy, osiągnął 90%.

Intensywne negocjacje z najemcami, prowadzone w związku z rozbudową Galerii Pomorskiej, zaowocowały dalszymi umowami, które jeszcze bardziej wzmocniły ofertę centrum. Już 10 września br., czyli w dniu otwarcia rozbudowanej Galerii Pomorskiej, wśród wielu marek, które zadebiutują w centrum, na pierwszych Klientów czekać będą także salony Ecco, Medicine, Pawo, Coccodrillo i Greenpoint oraz zmodernizowany salon sieci Wojas, otwarty ponownie w nowej lokalizacji. Kilka miesięcy później mix najemców obiektu wzmocni się również o powiększony sklep marki Big Star, który zajmie 200 mkw., czyli dwukrotnie więcej niż do tej pory.

– Nasi Klienci szukają wysokiej jakości produktów zgodnych z najnowszymi trendami mody. Dokładamy zatem wszelkich starań, aby oferta Galerii Pomorskiej po rozbudowie w jak największym stopniu zaspokajała modowe potrzeby mieszkańców Bydgoszczy i okolic. Kolejne umowy najmu, które są już w finalnej fazie negocjacji, jeszcze bardziej przybliżą nas do osiągnięcia 100% poziomu komercjalizacji nowej części centrum – komentuje Shane Scott, partner w Resolution Property.

Marka Ecco, która otworzy swój sklep o powierzchni blisko 100 mkw., zadebiutuje w Galerii Pomorskiej. W nowym salonie znajdą się kolekcje męskie, damskie i dziecięce. Miłośnicy obuwia ucieszą się także z powiększonego butiku marki Wojas, który w nowej odsłonie
i lokalizacji będzie zajmował powierzchnię 140 mkw.

Kolejnymi markami w rozbudowanej Galerii Pomorskiej będą: Medicine, Pawo, Coccodrillo
i Greenpoint. W salonie Medicine o powierzchni 275 mkw. klienci centrum znajdą ubrania oryginalne, elektryzujące, projektowane przy współpracy z młodymi twórcami. Pawo (140 mkw.) oferować będzie elegancką odzież męską, Greenpoint (100 mkw.) zaspokoi gust pań cieniących wygodę i uniwersalny styl, Coccodrillo (80 mkw.) natomiast dopełni ofertę modową centrum skierowaną do najmłodszych.

Podpisane umowy najmu były negocjowane i sfinalizowane przez JLL i Balmain Asset Management.

– Nowe umowy najmu podpisane w Galerii Pomorskiej jasno pokazują, że centrum cieszy się ogromnym zainteresowaniem najemców. Prowadzona renowacja i rozbudowa centrum dodatkowo umocni pozycję centrum na mapie handlowej Bydgoszczy i regionu, a coraz bogatsza oferta zakupowa w połączeniu z rozwiniętą częścią rozrywkową i gastronomiczną pozwoli na pozyskanie nowych klientów – mówi Edyta Potera, dyrektor w dziale wynajmu powierzchni handlowych JLL.

Galeria Pomorska
Galeria Pomorska

Galeria Pomorska jest najdłużej działającym dużym centrum handlowym w Bydgoszczy, otwartym w kwietniu 2003 roku. Aktualna powierzchnia najmu Galerii wynosi 30 tys. mkw., na której znajduje się 100 punktów handlowych i usługowych m.in. takich marek jak H&M, Reserved, Cubus, Claire’s, Smyk, Empik, KappAhl, CCC, Douglas, Rossmann, Martes Sport, RTV Euro AGD, KFC, McDonald’s i Kino Helios. Wiodącym najemcą Galerii jest hipermarket Carrefour. Centrum położone jest przy ul. Fordońskiej 141.

Rozbudowa Galerii Pomorskiej rozpoczęła się w czerwcu 2013 roku i potrwa do września 2015. Dzięki rozbudowie powierzchnia najmu Galerii Pomorskiej zwiększy się o dodatkowe 10 tys. mkw. osiągając w sumie 40 tys. mkw., liczba sklepów wzrośnie z aktualnych 100 do 140 a liczba miejsc parkingowych wyniesie 1,4 tys. Wśród nowych najemców, którzy otworzą swoje sklepy w nowej części Galerii znajdują się Stradivarius, Bershka, Deichmann, City Sport, Diverse, Sinsay, House i Home&You. W gronie dotychczasowych najemców Galerii, którzy zdecydowali się przenieść swoje sklepy do powstającej części centrum są: Reserved, Carry, KappAhl, Empik i Rossmann.