Elewacja parkingu Galerii Pomorskiej dzień
Elewacja parkingu Galerii Pomorskiej dzień
Elewacja parkingu Galerii Pomorskiej dzień
Elewacja parkingu Galerii Pomorskiej dzień

Na kilka miesięcy przed planowaną datą otwarcia poziom komercjalizacji nowej części Galerii Pomorskiej – popularnego centrum handlowego w Bydgoszczy, osiągnął 90%.

Intensywne negocjacje z najemcami, prowadzone w związku z rozbudową Galerii Pomorskiej, zaowocowały dalszymi umowami, które jeszcze bardziej wzmocniły ofertę centrum. Już 10 września br., czyli w dniu otwarcia rozbudowanej Galerii Pomorskiej, wśród wielu marek, które zadebiutują w centrum, na pierwszych Klientów czekać będą także salony Ecco, Medicine, Pawo, Coccodrillo i Greenpoint oraz zmodernizowany salon sieci Wojas, otwarty ponownie w nowej lokalizacji. Kilka miesięcy później mix najemców obiektu wzmocni się również o powiększony sklep marki Big Star, który zajmie 200 mkw., czyli dwukrotnie więcej niż do tej pory.

– Nasi Klienci szukają wysokiej jakości produktów zgodnych z najnowszymi trendami mody. Dokładamy zatem wszelkich starań, aby oferta Galerii Pomorskiej po rozbudowie w jak największym stopniu zaspokajała modowe potrzeby mieszkańców Bydgoszczy i okolic. Kolejne umowy najmu, które są już w finalnej fazie negocjacji, jeszcze bardziej przybliżą nas do osiągnięcia 100% poziomu komercjalizacji nowej części centrum – komentuje Shane Scott, partner w Resolution Property.

Marka Ecco, która otworzy swój sklep o powierzchni blisko 100 mkw., zadebiutuje w Galerii Pomorskiej. W nowym salonie znajdą się kolekcje męskie, damskie i dziecięce. Miłośnicy obuwia ucieszą się także z powiększonego butiku marki Wojas, który w nowej odsłonie
i lokalizacji będzie zajmował powierzchnię 140 mkw.

Kolejnymi markami w rozbudowanej Galerii Pomorskiej będą: Medicine, Pawo, Coccodrillo
i Greenpoint. W salonie Medicine o powierzchni 275 mkw. klienci centrum znajdą ubrania oryginalne, elektryzujące, projektowane przy współpracy z młodymi twórcami. Pawo (140 mkw.) oferować będzie elegancką odzież męską, Greenpoint (100 mkw.) zaspokoi gust pań cieniących wygodę i uniwersalny styl, Coccodrillo (80 mkw.) natomiast dopełni ofertę modową centrum skierowaną do najmłodszych.

Podpisane umowy najmu były negocjowane i sfinalizowane przez JLL i Balmain Asset Management.

– Nowe umowy najmu podpisane w Galerii Pomorskiej jasno pokazują, że centrum cieszy się ogromnym zainteresowaniem najemców. Prowadzona renowacja i rozbudowa centrum dodatkowo umocni pozycję centrum na mapie handlowej Bydgoszczy i regionu, a coraz bogatsza oferta zakupowa w połączeniu z rozwiniętą częścią rozrywkową i gastronomiczną pozwoli na pozyskanie nowych klientów – mówi Edyta Potera, dyrektor w dziale wynajmu powierzchni handlowych JLL.

Galeria Pomorska
Galeria Pomorska

Galeria Pomorska jest najdłużej działającym dużym centrum handlowym w Bydgoszczy, otwartym w kwietniu 2003 roku. Aktualna powierzchnia najmu Galerii wynosi 30 tys. mkw., na której znajduje się 100 punktów handlowych i usługowych m.in. takich marek jak H&M, Reserved, Cubus, Claire’s, Smyk, Empik, KappAhl, CCC, Douglas, Rossmann, Martes Sport, RTV Euro AGD, KFC, McDonald’s i Kino Helios. Wiodącym najemcą Galerii jest hipermarket Carrefour. Centrum położone jest przy ul. Fordońskiej 141.

Rozbudowa Galerii Pomorskiej rozpoczęła się w czerwcu 2013 roku i potrwa do września 2015. Dzięki rozbudowie powierzchnia najmu Galerii Pomorskiej zwiększy się o dodatkowe 10 tys. mkw. osiągając w sumie 40 tys. mkw., liczba sklepów wzrośnie z aktualnych 100 do 140 a liczba miejsc parkingowych wyniesie 1,4 tys. Wśród nowych najemców, którzy otworzą swoje sklepy w nowej części Galerii znajdują się Stradivarius, Bershka, Deichmann, City Sport, Diverse, Sinsay, House i Home&You. W gronie dotychczasowych najemców Galerii, którzy zdecydowali się przenieść swoje sklepy do powstającej części centrum są: Reserved, Carry, KappAhl, Empik i Rossmann.