Księgarnia Matras
Księgarnia Matras

Sieć Matras podpisała z INBAP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych umowy najmu na lokale w czterech obecnie realizowanych obiektach w Cieszynie, Kwidzynie, Szamotułach i Lubaniu.

Galeria Stela w Cieszynie wzbogaci się o księgarnię o  powierzchni ponad 151 mkw, w Centrum Handlowym Liwa w Kwidzynie najemca jeszcze w tym roku otworzy salon o powierzchni 211 mkw, w INBAG w Szamotułach najemca zagospodaruje przestrzeń liczącą 171 mkw, a w INBAG w Lubaniu powstanie salon o wielkości 166 mkw.

Matras

Matras jest liderem dystrybucji książek na polskim rynku. W swoich księgarniach sieć oferuje ponad 120 tys. tytułów książek i kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez biografie, aż po książki dla dzieci. Księgarnie Matras to ok. 180 księgarń w 70 miejscowościach, w całej Polsce i księgarnia internetowa matras.pl.

W zależności od swojej powierzchni księgarnie sieci oferują od 5 tys. do 50 tys. tytułów. Spółka współpracuje na stałe ze 120 księgarniami niezależnymi, zaopatruje około 100 bibliotek oraz dostarcza książki do 1,5 tys. księgarń i 1,9 tys. innych odbiorców (szkoły, instytucje publiczne, firmy) oraz współpracuje z ok. 1,5 tys. wydawcami.

INBAP

INBAP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych działający poprzez spółkę Real Estate inwestorbp jest właścicielem pięciu funkcjonujących obiektów handlowych. Pięć kolejnych jest w fazie realizacji. Firma skupia się na lokowaniu inwestycji w miastach małych lub średniej wielkości. W portfolio firmy znajduje się CH Rywal w Białej Podlaskiej, CH Hermes w Skarżysku-Kamiennej, Galeria Kociewska w Tczewie, Galeria Kamienna w Starachowicach oraz INBAG w Bartoszycach. INBAP rozpoczął realizację kolejnych projektów w Cieszynie, Kwidzynie, Szamotułach, Cieszynie i Lubaniu.