Ghelamco Plac Vogla

Obecnie 60% dostępnej powierzchni handlowo-usługowej w lokalnym centrum handlu i usług w Wilanowie jest już wynajęte.

Na Placu Vogla na warszawskim Wilanowie od czasu rozpoczęcia budowy w marcu 2015 roku ukończono już większość prac murarskich, trwa montaż instalacji oraz rozpoczynają się prace wykończeniowe na zewnątrz obiektu. Firma Ghelamco, właściciel inwestycji, podpisał umowy z kolejnymi trzema najemcami.

60% powierzchni wynajęte

Prace na budowie Placu Vogla przy ulicy Sytej na warszawskim Wilanowie przekroczyły już półmetek.  Na finiszu znajdują się prace izolacyjne oraz przy pokryciu dachu. Wewnątrz inwestycji układane są posadzki, a wokół obiektu brukowe ścieżki. Montowana jest również fasada budynków. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na koniec września bieżącego roku.

Wraz z postępem prac budowlanych, pojawiają się też nowi najemcy inwestycji. Do ich grona dołączyła właśnie firma Wierzejki, operator sieci sklepów z wysokiej jakości mięsem, sklep Owoce i Warzywa Świata oraz pralnia ekologiczna Lemon Fresh. Na Placu Vogla znajdą ponadto się Delikatesy Alma, salon optyczny Optyk Tondryk, Apteka Cosmedica, salonik prasowy Kolporter, biuro podróży Active Travel, salon operatora telekomunikacyjnego Orange oraz drogeria Rossmann.  Obecnie 60 % dostępnej powierzchni handlowo-usługowej jest już wynajęte.

Plac Vogla to obiekt realizowany w kameralnym formacie lokalnego ośrodka handlu i usług, o ulicznym charakterze oraz parterowej zabudowie. Na powierzchni blisko 5 000 m2 znajdą się sklepy, punkty usługowe oraz  kawiarnie i restauracje. W projekcie przewidziana została atrakcyjna aranżacja zieleni, ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci oraz parking na 169 samochodów.

Generalnym wykonawcą jest firma Erbud, a za komercjalizację obiektu odpowiada firma DTZ.

Ghelamco Poland

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 24 lata, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając ponad 600 tys. m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,2 mld EUR. Firma wkracza również na rynek nieruchomości handlowych, a pod marką Ghelamco Residential, jest aktywna także w sektorze nieruchomości mieszkaniowych. Flagową, obecnie realizowaną, inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire.

Ghelamco Poland konsekwentnie wdraża nowatorskie koncepcje budynków, które wyznaczają nowe, rynkowe standardy. Reputację niekwestionowanego lidera zrównoważonego budownictwa na polskim rynku, potwierdza osiem certyfikatów BREEAM przyznanych projektom Ghelamco o łącznej powierzchni 290 000 mkw. Działalność biznesowa firmy od lat idzie w parze z aktywnym mecenatem wydarzeń kulturalnych i artystycznych. W ubiegłym roku firma powołała do życia w tym celu Fundację Sztuka w Mieście. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedmiokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.