Subway restauracja

W Rzeszowie działają już 4 restauracje z logo Subway. W Kielcach jest ich tylko dwie, ale w Krakowie i Lublinie już po osiem.

Marka widzi w tych miastach możliwości dalszego dynamicznego rozwoju. Ale te plany obejmuje również mniejsze ośrodki południa kraju.

Nowe restauracje?

“Wszyscy przywiązujemy coraz większą wagę do właściwego odżywiania. To decyduje o rosnącej popularności restauracji Subway. Przystępny system franczyzowy, to kolejny element wpływający na rozwój sieci. Nasi partnerzy widzą po prostu, że jest to dobry i perspektywiczny biznes. Dlatego nie wykluczamy otwarcia kolejnych restauracji również w mniejszych ośrodkach na południu i wschodzie kraju” – informuje Michał Piasecki, regionalny Agent ds. rozwoju Subway.

Globalny gigant, jak się okazuje może być ściągnięty m.in. do powstającego centrum handlowego VIVO! w Stalowej Woli. “Prowadzimy wciąż negocjacje dotyczące warunków. Jeśli okażą się one korzystne oraz pozyskamy solidnych i perspektywicznych partnerów rzeczywiście logo Subway może pojawić się w tym obiekcie. Rozważamy również lokalizację naszej restauracji na terenie Tarnowa” – dodaje Piasecki

Globalny gigant

Subway, to powstała w USA, obecnie największa na świecie, pod względem liczby lokali, sieć tzw. restauracji szybkiej obsługi. Globalnie posiada dziś prawie 44 tysiące punktów w 110 państwach. Od 2011 roku jest liderem, w swoim segmencie rynku, wyprzedzającym konkurencyjne sieci. W Polsce Subway ma już 100 restauracji. Sieć lokalizuje swoje punkty głównie w dużych galeriach handlowych, przy śródmiejskich deptakach, na dworcach kolejowych, a nawet stacjach benzynowych. W Lublinie jedna z restauracji działa na terenie campusu Uniwersytetu Medycznego.

Według magazynu Forbes marka Subway za 2014 r. uplasowała się na 85 pozycji listy 100 najcenniejszych marek na świecie i jest wyceniana na 6 miliardów dolarów. Łączne przychody Subway za 2014 rok sięgnęły 18,2 miliarda dolarów.