aspen logo

Managerowie firmy Aspen: Krzysztof Görlich, Paweł Kowalski, Tomasz Schoen i Edouard Stawinski wykupili w procedurze wykupu menadżerskiego (MBO) 100% akcji Aspen S.A. od Sodexo S.A. Wykup nastąpił 1 lipca 2015. Tym samym Aspen nie jest już członkiem Grupy Sodexo.

Aspen jest polską grupą firm wyspecjalizowanych w obsłudze obiektów wielko powierzchniowych w zakresie utrzymania czystości, zbiorowego żywienia oraz ochrony. Działa w ramach procesu outsourcingu. W portfolio Aspen znajdują się obiekty m.in. takich właścicieli i zarządców jak Echo Investment, ECE Polska, Auchan, Apsys Polska, Inter Ikea, Metro Group Asset Management Polska, Neinver, Tesco, Plaza, Auchan Polska, Jeronimo Martins Polska.

Usługi realizowane są w oparciu o najnowsze technologie dostarczane przez producentów specjalistycznego sprzętu oraz środków chemicznych. Personel sprzątający objęty jest systemem kompleksowych szkoleń stanowiskowych obejmujących wiedzę teoretyczną oraz  praktyczną z zakresu technik sprzątania, stosowania i doboru odpowiednich środków chemicznych, oraz topografii obsługiwanego obiektu

Centrala Aspen od roku 1996 znajduje się w Krakowie. Jest firmą o zasięgu ogólnokrajowym. Poza centralą posiada biura w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku, Poznaniu, Kielcach, Kętrzynie, Katowicach, Rzeszowie i Lublinie.

Grupa Aspen zatrudnia ponad 5.000 pracowników, a jej roczne obroty przekraczają 100 milionów złotych.