royal wilanow

Jesienią tego roku do użytku mieszkańców warszawskiego Wilanowa oddana zostanie nowa przestrzeń publiczna – miejskie place. Inwestor projektu Royal Wilanów – Grupa Capital Park – podpisał porozumienie dotyczące nieodpłatnego użyczenia sąsiadującego z inwestycją terenu z spółką GTC S.A. i sfinansuje w tym miejscu infrastrukturę sportową i kulturalną.

Aranżacja miejskich placów  to kolejna inicjatywa Grupy Capital Park, realizowana z troską o otoczenie projektu Royal Wilanów. W marcu tego roku Inwestor podpisał umowę z Zarządem Dzielnicy Wilanów w związku z partycypacją w kosztach przebudowy ulicy Klimczaka.

Zmiany w otoczeniu

“Inwestor projektu sąsiadującego z Ratuszem Wilanów partycypuje w kosztach przebudowy ulicy Klimczaka na odcinku od ulicy Kieślowskiego do ulicy Przyczółkowej” – mówi Ludwik Rakowski burmistrz Dzielnicy Wilanów. “Ten etap przebudowy ulicy Klimczaka rozpoczął się od wykonania ronda na skrzyżowaniu ulic Klimczaka i Kieślowskiego. Prace potrwają do końca lipca. Następnym krokiem będzie budowa ronda i ulicy w sąsiedztwie Urzędu Dzielnicy Wilanów i budynku Royal Wilanów. W ulicy Klimczaka powstanie nowa jezdnia, chodniki znajdą się po obu stronach ulicy- a ścieżka rowerowa po stronie Urzędu Dzielnicy Wilanów. W ramach przebudowy ulicy pojawią się także trawniki i krzewy”.

“Dopełnieniem aranżacji będą drzewa – lipy holenderskie, które posadzono już pomiędzy ścieżką rowerową a ścieżką rekreacyjną oraz pomiędzy miejscami postojowymi po południowej stronie ulicy Klimczaka, na odcinku od al. Rzeczypospolitej do ulicy Kieślowskiego” – mówi Ludwik Rakowski.

Na mocy podpisanego między Grupą Capital Park, a spółką GTC S.A. porozumienia o nieodpłatnym użyczeniu terenu o powierzchni ponad 8 600 mkw. pomiędzy ulicami: Przyczółkową i Kieślowskiego powstaną dwa place miejskie.

“Nasze projekty postrzegamy w kontekście wielofunkcyjnym” – mówi Kinga Nowakowska, Dyrektor Operacyjna Grupy Capital Park. “Royal Wilanów to dla nas nie tylko przestrzeń biurowa i handlowa, ale również społeczna, której istnienie chcemy wspierać tworząc miejsce spotkań i zachęcając do aktywnego spędzania czasu. Jest to projekt unikalny na skalę całej Warszawy, ponieważ jako Inwestor nie tylko aranżujemy przestrzeń komercyjną, ale również bezpłatnie udostępniamy infrastrukturę sportową i kulturalną. Mamy nadzieję, że będzie to również znakomite miejsce dla lokalnych inicjatyw dzielnicy i jej mieszkańców”.

Prace związane z zagospodarowaniem terenu przyszłych skwerów rozpoczęły się wraz z początkiem lipca. Ich zakończenie planowane jest na koniec września br., z wyjątkiem sceny multimedialnej, która powstanie do końca października. Łączny koszt wszystkich prac wyniesie około 1,5 mln złotych.

Miejskie place

Miejskie place przy Royal Wilanów staną się nie tylko miejscem spotkań, ale również przestrzenią nawiązywania więzi społecznych i aktywnego wypoczynku. Przestrzeń ta będzie otwarta i bezpłatnie dostępna dla wszystkich mieszkańców Wilanowa. Znajdą się tam: boiska do siatkówki plażowej i koszykówki, mini-boisko do piłki nożnej, boule, szachy terenowe, ścianka wspinaczkowa, scena multimedialna z widownią, sześć trampolin zamontowanych na równi z podłożem i strefa streetworkout – przestrzeń do treningu crossfit. Na spotkanie ze znajomymi będzie można umówić się w jednym z ogródków restauracyjnych, spędzając czas w otoczeniu zieleni i fontann. W pobliżu sceny znajdzie się równiez wypożyczalnia sprzętu sportowego oraz sezonowe pop-up bary.

Royal Wilanów

Royal Wilanów to pięciokondygnacyjny biurowiec z częścią handlowo-usługową, który powstaje na rogu ulic Klimczaka i Przyczółkowej w Warszawie. Royal Wilanów będzie obiektem, w którym znajdzie się 29 787 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej oraz 6 920 mkw. powierzchni usługowo-handlowej.

W części handlowo usługowej zlokalizowanej na parterze znajdą się restauracje, bary, kawiarnie, sklepy i punkty usługowe w tym m.in. supermarket Piotr i Paweł, klub fitness, drogeria Rossmann, Colibri Concept Store, winiarnia Czas na Wino, Krakowski Kredens, sieć śródziemnomorskich delikatesów Piccola Italia, browar i restauracja Bierhalle, restauracja sushi Nama oraz salon Bang & Olufsen oferujący sprzęt elektroniczny. Do dyspozycji pracowników i mieszkańców Wilanowa będzie również bogata oferta punktów usługowych – biuro podróży, myjnia samochodowa, kantor, pralnia i kwiaciarnia.

W podziemnej części budynku zlokalizowany będzie trzykondygnacyjny parking na 931 miejsc postojowych dla najemców i klientów oraz parking rowerowy. Royal Wilanów może poszczycić się ekologicznym certyfikat BREEAM na poziomie very good za fazę design stage.