salon solar

W czerwcu 2015 roku Grupa Kapitałowa Solar Company zanotowała 10,5 mln złotych sprzedaży, wliczając salony własne.

Przypomnijmy, że w całym I kwartale I kwartale 2015 roku Grupa Kapitałowa Solar Company zanotowała 1% spadek przychodów ze sprzedaży w porównaniu do analogicznego kwartału 2014 roku, które wyniosły 34,54 mln zł.

Akcje wyprzedażowe

Niewielki spadek przychodów związany był z niższą sprzedażą na wyprzedażach z uwagi na wcześniejsze – zgodne z działaniami rynku – rozpoczęcie akcji wyprzedażowej już w grudniu ubiegłego roku.

Marża na sprzedaży towarów, mimo jej lekkiego obniżenia o 5 punktów procentowych, ukształtowała się na dobrym poziomie 52%.

Ponadto GK Solar Company odnotowała ujemny wynik na sprzedaży w wysokości 2,24 mln zł, co jest wynikiem gorszym o 2,72 mln zł niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku.

Rozwój sieci

Spółka w I kwartale br. prowadziła intensywne prace związane z rozszerzeniem sieci salonów Solar. W kwietniu br. nastąpiło m.in. otwarcie sklepów franczyzowych w Hanowerze i w Bristolu, a w przeciągu całego kwartału sieć franczyzowa w Polsce powiększyła się o sklepy w Elblągu, Krośnie, Jaśle i Kołobrzegu.

Rozwój sieci franczyzowej zaowocował prawie dwukrotnym wzrostem przychodów uzyskiwanych w tym kanale dystrybucji.

Firma zamierza rozwijać się także na rynkach zagranicznych. – Grupa Solar zamierza aktywnie rozszerzać działalność na rynkach zagranicznych poprzez rozwój sieci sklepów franczyzowych oraz partnerskich. Planuje w pierwszej kolejności ekspansję na rynki niemiecki i rosyjski. W dalszej perspektywie również wprowadzenie marki na kolejne rynki europejskie oraz do krajów arabskich – mówi Stanisław Bogacki, prezes zarządu Solar Company SA

Solar

Solar działa na rynku od 1989 roku. Pod marką Solar sprzedawane są autorskie kolekcje odzieży damskiej oraz akcesoriów odzieżowych. Pierwszy salon firmowy został otwarty w Poznaniu w 1998 roku. Na koniec 2014 roku spółka posiadała 77 sklepów własnych (w tym outlety), a łącznie ze sklepami partnerskimi i sklepami franczyzowymi zlokalizowanym w Polsce i zagranicą, sieć sprzedaży Solar obejmowała 233 placówki oraz działający sklep internetowy.