Forum Gdańsk strefa restauracyjna

Choć do otwarcia Forum Gdańsk zostały ponad 2 lata, niemal cała powierzchnia na lokale gastronomiczne została już wynajęta.

Multi Poland, deweloper kompleksu, chce, aby Forum Gdańsk stało się ważnym punktem na kulinarnej mapie Trójmiasta, dlatego starannie dobiera najemców, zapewniając im świetne lokalizacje i długie godziny otwarcia.

Wyjątkowym atutem strefy gastronomicznej Forum będzie taras przy zaaranżowanej zielenią skarpie od strony Wałów Jagiellońskich, z którego będzie się roztaczał piękny widok na Główne Miasto.

Kuchnie świata

„W ofercie kulinarnej Forum Gdańsk będziemy mieli jedzenie z całego świata: od Japonii i Chin, przez Tajlandię, Turcję, Włochy, Francję, do USA i Meksyku. Będzie też można spróbować specjałów kuchni polskiej, co na pewno docenią turyści zagraniczni. Wejścia do lokali będą zarówno od wewnątrz galerii, jak i z zewnątrz, od strony skarpy wzdłuż Wałów Jagiellońskich. Dzięki temu restauracje mogą być otwarte do późnych godzin, nawet po zamknięciu centrum handlowego. To ważne, bo wiele lokali na Głównym Mieście zamyka się o 22:00, więc goście będą mogli przyjść do nas,” powiedziała Małgorzata Słowik, dyrektor działu leasingu Multi Poland.

Forum Gdańsk stawia na kulinarną różnorodność – będą smaki z wielu stron świata i lokale o różnym charakterze. Oprócz lubianych restauracji szybkiej obsługi dostępne będą popularne restauracje z obsługą kelnerską. Największym lokalem będzie pierwsza w regionie restauracja Vapiano, specjalizująca się w kuchni włoskiej. Zajmie ona aż 1 000 mkw. na dwóch poziomach. Unikalny koncept Vapiano polega na tym, że potrawy zamawia się bezpośrednio u kucharzy, a wszystkie dania przygotowywane są na oczach klientów, którzy następnie jedzą wspólnie przy dużych, dębowych stołach. Tworzy to prawdziwie włoską, rodzinną atmosferę. W Forum Gdańsk będzie też oczywiście można wybierać spośród wielu kawiarni, cukierni i lodziarni.

Bogaty foodcourt

„Foodcourt w Forum Gdańsk będzie czymś więcej niż uzupełnieniem oferty centrum handlowego. Dzięki wejściom z zewnątrz będzie żył własnym życiem również po zamknięciu centrum. Chcemy tu stworzyć miejsce spotkań dla gdańszczan, a przepiękny widok na Główne Miasto na pewno przyciągnie również gości odwiedzających Gdańsk. Takiej oferty oczekują w tym miejscu nie tylko klienci, ale także operatorzy gastronomiczni. Potwierdzeniem jest fakt, że prawie cała powierzchnia gastronomiczna jest już wynajęta, a umowy na ostatnie dostępne lokalne podpiszemy prawdopodobnie jeszcze w trzecim kwartale,” dodała Małgorzata Słowik z Multi Poland.

Wśród najemców strefy gastronomicznej Forum Gdańsk są już restauratorzy specjalizujący się w kuchniach z różnych stron świata, w tym Thai Wok, Kurkuma, Mr. Chilli, Kuchnia Marche, Le Paryżanka, Baalbeck, Apetito czy Vapiano. Są też popularne światowe marki, takie jak McDonald’s, Pizza Hut, Burger King i KFC. Wegetarianie docenią bar wywodzącej się z Gdańska sieci BIOWAY. Amatorzy kawy, lodów oraz słodkich czy słonych przekąsek będą mogli zajrzeć do lodziarnio-kawiarni Carte d’Or, pijalni czekolady Mount Blanc, cukierni Sowa, baru ze świeżo wyciskanymi sokami Be my juice, cukierni Delicje, cocktail baru Pink Dog czy piekarni Szydłowski.

Forum Gdańsk

Forum Gdańsk to nowe, atrakcyjne miejsce z kompleksem handlowym i nowoczesną przestrzenią publiczną, które powstaje w samym centrum miasta w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego. Inwestycja obejmuje budowę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska oraz węzła przesiadkowego i infrastruktury drogowej wokół kompleksu. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland i Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 rok.

Forum Gdańsk zaoferuje 63 000 mkw. powierzchni komercyjnej, na której znajdzie się około 220 lokali handlowych i usługowych, największe w Trójmieście wieloekranowe kino, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na około 1 100 miejsc. W ramach kompleksu powstanie też zupełnie nowa przestrzeń publiczna: plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni, jak również nowoczesne powierzchnie biurowe. Dzięki wyjątkowej lokalizacji w sercu Gdańska, z doskonałym dostępem do komunikacji publicznej, a także ofercie flagowych sklepów oraz znanych restauracji i kawiarni, Forum Gdańsk stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem spotkań, zakupów i rozrywki dla mieszkańców Trójmiasta oraz turystów.

Multi

Multi to jeden z największych właścicieli, zarządców oraz deweloperów wysokiej jakości centrów handlowych w Europie oraz Turcji. Jest to platforma nieruchomości handlowych dysponująca wysokim kapitałem i zorientowana na wzrost, której działalność koncentruje się na generowaniu i zwiększaniu trwałych dochodów z najmu. Realizowane przez firmę projekty stają się często katalizatorem rozwoju ekonomicznego i społecznego miast i regionów. Od swojego powstania w 1982 roku, Multi zajmowało się ponad 180 projektami. Obecnie Multi jest właścicielem lub zarządcą 84 centrów handlowych.

Multi działa w 12 krajach, w tym w Holandii, gdzie znajduje się centrala firmy. Pozostałe kraje, w których obecne jest Multi, to Belgia, Czechy, Hiszpania, Niemcy, Polska, Portugalia, Słowacja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy i Turcja.