Sphinx
Sphinx

Sieć restauracji Sphinx, należąca do Sfinks Polska, powiększyła się o kolejny lokal. Znajduje się on w nowoczesnym centrum handlowym Tarasy Zamkowe w Lublinie.

Najnowszy Sphinx jest drugą restauracją tej sieci na Lubelszczyźnie. Prowadzony jest w systemie operatorskim.

Restauracja Sphinx w Tarasach Zamkowych jest dwupoziomowa. Przygotowano w niej 34 stoliki, przy których znajduje się łącznie 96 miejsc dla klientów. Restauracja oferuje również ogródek letni o powierzchni ponad 90 mkw., który jest usytuowany na tarasie na dachu centrum, skąd rozpościera się widok na lubelską starówkę. W planach jest też uruchomienie kącika dla najmłodszych gości.

– Wśród lublinian marka i kuchnia Sphinx zyskała już wielu zwolenników. Z tym większą przyjemnością zapraszamy do drugiego lokalu w tym mieście. Nasza najnowsza restauracja znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji w centrum Lublina. Mieści się bowiem w otwartej w tym roku galerii handlowej usytuowanej tuż przy Wzgórzu Zamkowym. Jestem pewna, że będzie to dobre miejsce na chwilę relaksu i smaczny posiłek po zakupach i nie tylko. Zapraszamy więc mieszkańców Lublina i okolic na nasze specjały w Tarasach Zamkowych – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.

Sfinks Polska zarządza 110 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 95 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 5 restauracjami WOOK (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.