Budowa Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja
Budowa Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja

W Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja, które powstaje w pobliżu ścisłego centrum Łodzi, trwają prace końcowe na elewacjach obiektu i wkrótce zostaną zdemontowane wszystkie rusztowania.

Zamontowano większość witryn szklanych, a w tej chwili instalowane są elementy konstrukcyjne balustrad. Ponadto trwa przebudowa al. Politechniki, przy której powstaje inwestycja, tak, aby dostosować wjazd do galerii.

Obecnie, przed północnym wejściem do obiektu montowana jest dwuelementowa konstrukcja Pomnika Początków Miasta Łodzi, który składa się z sylwetki Rajmunda Rembielińskiego, kreatora przemysłowej Łodzi, wykonanej z brązu oraz kopii pierwszej mapy miasta z 1823 roku wykonanej z kamienia występującego w RPA.

W ostatnim czasie przeprowadzono próbę wodną (szczelność izolacji dachowej), powierzchnia dachu została zalana wodą na kilkanaście godzin. Próba zakończyła się pomyślnie.

Strefa food court w CH-R Sukcesja
Strefa food court w CH-R Sukcesja

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja powstaje w pobliżu ścisłego centrum Łodzi. W jego sąsiedztwie znajdują się m.in.: Międzynarodowe Targi Łódzkie, kampus Politechniki Łódzkiej oraz dwa budowane osiedla mieszkaniowe. Obiekt zaoferuje ponad 128 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 36 tys. mkw. powierzchni najmu, na której znajdzie się 160 lokali: sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, punktów usługowych, kawiarni, restauracji w strefie food court oraz najnowocześniejsze w Łodzi 9-salowe kino sieci Helios.

Inwestorem obiektu jest Fabryka Biznesu. sp. z o.o., z siedzibą w Łodzi. Autorem projektu architektonicznego Sukcesji jest wrocławska pracownia Group-Arch. Za zarządzanie obiektem odpowiedzialna jest firma CBRE sp. z o.o., a za wynajem powierzchni firmy: Colliers International, CBRE sp. z o.o. oraz Fabryka Biznesu sp. z o.o. Inwestycja została wpisana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na listę projektów kluczowych dla regionu.