Fabrice Bansay, prezes Apsys Polsk
Fabrice Bansay, prezes Apsys Polsk

Apsys Polska został wybrany przez Standard Life Investments na zarządcę Europy Centralnej. Centrum handlowe zlokalizowane w Gliwicach jest 22. obiektem handlowym w portfolio zarządczym firmy Apsys Polsa SA.

Z dniem 15 lipca 2015 roku spółka Apsys Polska objęła zarządzanie centrum handlowym Europa Centralna w Gliwicach. To drugi obiekt handlowy, po Galerii Gniezno, który fundusz Standard Life Investments przekazał w zarządzanie Apsys Polska. Dzięki nowemu kontraktowi łączna powierzchnia handlowa, którą zarządza Apsys Polska, powiększyła się o 67 tys. mkw. i wynosi obecnie ok. 800 tys. mkw. Zakres zadań powierzonych Apsys obejmuje: zarządzanie nieruchomością, wynajem powierzchni handlowych, zarządzanie umowami najmu oraz marketing.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni i zaszczyceni uzyskaniem mandatu zarządczego w Europie Centralnej. Rozszerzenie naszego portfolio o dwudzieste drugie centrum jest konsekwencją systematycznej realizacji naszej strategii rozwoju. Jednocześnie umacnia pozycję Apsys jako lidera w dziedzinie zarządzania centrami handlowymi. To dla nas wielkie wyzwanie. Wykorzystamy całą wiedzę oraz know-how zespołu Apsys, aby zapewnić Centrum Handlowemu Europa Centralna efektywne i sprawne zarządzanie dzięki skutecznej strategii biznesowej oraz marketingowej – mówi Fabrice Bansay, prezes Apsys Polska.

Europa Centralna
Europa Centralna

Centrum Handlowe Europa Centralna to jeden z największych obiektów komercyjnych w Polsce, którego otwarcie nastąpiło w marcu 2013 roku. Europa Centralna o powierzchni handlowej 67 tys. mkw. składa się z parku handlowego mieszczącego wielkopowierzchniowe sklepy m.in. Saturn i Castoramę oraz galerii handlowej oferującej szeroki asortyment towarów i usług. Do grona najemców Europy Centralnej należą także: hipermarket Tesco Extra, Jula, Jysk, RTV Euro AGD, Smyk Megastore, Reserved, H&M, Cubus, Lindex, Cropp, House, Empik, Super-Pharm i wiele innych.

Apsys jest globalnym operatorem w branży centrów handlowych obecnym w Polsce od 1996 roku. W Polsce Apsys zarządza 22 centrami handlowymi zlokalizowanymi w 15 największych miastach; ich całkowita powierzchnia najmu wynosi obecnie ok. 800 tys. mkw. Obecnie spółka prowadzi prace budowlane swojego nowego flagowego projektu powstającego w Poznaniu, który będzie jedną z największych tego typu nowoczesnych powierzchni handlowo-rozrywkowych w Polsce. Jest to zarazem największa inwestycja w sektorze retail prowadzona obecnie w Europie Centralnej.