Fabrice Bansay, prezes Apsys Polsk
Fabrice Bansay, prezes Apsys Polsk
Fabrice Bansay, prezes Apsys Polsk
Fabrice Bansay, prezes Apsys Polska

Apsys Polska został wybrany przez Standard Life Investments na zarządcę Europy Centralnej. Centrum handlowe zlokalizowane w Gliwicach jest 22. obiektem handlowym w portfolio zarządczym firmy Apsys Polsa SA.

Z dniem 15 lipca 2015 roku spółka Apsys Polska objęła zarządzanie centrum handlowym Europa Centralna w Gliwicach. To drugi obiekt handlowy, po Galerii Gniezno, który fundusz Standard Life Investments przekazał w zarządzanie Apsys Polska. Dzięki nowemu kontraktowi łączna powierzchnia handlowa, którą zarządza Apsys Polska, powiększyła się o 67 tys. mkw. i wynosi obecnie ok. 800 tys. mkw. Zakres zadań powierzonych Apsys obejmuje: zarządzanie nieruchomością, wynajem powierzchni handlowych, zarządzanie umowami najmu oraz marketing.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni i zaszczyceni uzyskaniem mandatu zarządczego w Europie Centralnej. Rozszerzenie naszego portfolio o dwudzieste drugie centrum jest konsekwencją systematycznej realizacji naszej strategii rozwoju. Jednocześnie umacnia pozycję Apsys jako lidera w dziedzinie zarządzania centrami handlowymi. To dla nas wielkie wyzwanie. Wykorzystamy całą wiedzę oraz know-how zespołu Apsys, aby zapewnić Centrum Handlowemu Europa Centralna efektywne i sprawne zarządzanie dzięki skutecznej strategii biznesowej oraz marketingowej – mówi Fabrice Bansay, prezes Apsys Polska.

Europa Centralna
Europa Centralna

Centrum Handlowe Europa Centralna to jeden z największych obiektów komercyjnych w Polsce, którego otwarcie nastąpiło w marcu 2013 roku. Europa Centralna o powierzchni handlowej 67 tys. mkw. składa się z parku handlowego mieszczącego wielkopowierzchniowe sklepy m.in. Saturn i Castoramę oraz galerii handlowej oferującej szeroki asortyment towarów i usług. Do grona najemców Europy Centralnej należą także: hipermarket Tesco Extra, Jula, Jysk, RTV Euro AGD, Smyk Megastore, Reserved, H&M, Cubus, Lindex, Cropp, House, Empik, Super-Pharm i wiele innych.

Apsys jest globalnym operatorem w branży centrów handlowych obecnym w Polsce od 1996 roku. W Polsce Apsys zarządza 22 centrami handlowymi zlokalizowanymi w 15 największych miastach; ich całkowita powierzchnia najmu wynosi obecnie ok. 800 tys. mkw. Obecnie spółka prowadzi prace budowlane swojego nowego flagowego projektu powstającego w Poznaniu, który będzie jedną z największych tego typu nowoczesnych powierzchni handlowo-rozrywkowych w Polsce. Jest to zarazem największa inwestycja w sektorze retail prowadzona obecnie w Europie Centralnej.