Wojciech Goduński, właściciel Wojtex
Wojciech Goduński, właściciel Wojtex

Firma Wojtex, operator takich marek gastronomicznych jak Biesiadowo, Crazy Pirmiad Pizza, Western Chicken, Rybkodajnia, Coffeeloffee, Mangatto obrał nową drogę w swoim rozwoju.

– Postanowiliśmy obrać kierunek na galerie handlowe. Dostrzegliśmy, że ta droga przynosi korzyści dla wszystkich stron, a przede wszystkim wiąże się z nieco mniejszym ryzykiem dla franczyzobiorcy – mówi redakcji Retailnet Wojciech Goduński właściciel firmy Wojtex.

Wcześniej firma Wojtex w galeriach handlowych otwierała głownie Biesiadowo, które już działa w Poznaniu, Gorzowie czy Przemyślu. Obecnie także kolejne koncepty firmy dołączyły do tego trendu.

– Jeszcze w tym roku uruchomimy lokale Rybkodajnia w Gorzowie, w Poznaniu Biesiadowo, Western Chicken oraz Coffeeloffe, a w Olsztynie Crazy Piramid Pizza, w Andrespolu Western Chicken – dodaje Goduński.

Wszystkie wspomniane lokalizacje skoncentrowane są w nowo budowanych galeriach handlowych.

– Jak pozyskujemy partnerów? Galerie handlowe wysyłają do nas oferty o wynajem powierzchni, a my szukamy zainteresowanych franczyzobiorców, którzy właśnie w tej lokalizacji – mówi Dominik Lewandowski zajmujący się komercjalizacją galerii handlowych. Udało nam się również ustalić, że firma Wojtex na swoich stronach internetowych umieszczać będzie oferty najmu powierzchni. Krok ten jest skierowany do klientów, którym chcemy pomóc. Z naszego doświadczenia wynika, że najwięcej czasu zajmuje znalezienie lokalu – kontynuuje Lewandowski.

Przypomnijmy, Wojtex w zaledwie 4-5 miesięcy podpisał co najmniej 6 umów na galerie handlowe, a kolejne są w trakcie negocjacji.