Salon TOYS4BOYS

Sieć sklepów ze śmiesznymi rzeczami Toys4Boys wycofała się ze sprzedaży detalicznej w Polsce. W dalszym ciągu działa sklep internetowy tej marki.

Gadżety Toys4Boys zniknęły z centrów handlowych

Jeszcze kilka lat temu punkty Toys4Boys cieszyły się dużą popularnością w centrach handlowych. Pod tą marką na terenie całej Polski odbywała się sprzedaż we własnych placówkach, a od 2012 r. również w systemie franczyzowym. Pod brandem Toys4Boys można było znaleźć nietypowe prezenty różnych firm – mrożony kufel, książkę sejf, etui na koszulę, przenośny grill-walizkę czy kamienne kostki do drinków. Oprócz tego sieć posiadała w swoim asortymencie wiele popularnych na rynku przedmiotów: kamery sportowe, power banki, czytniki Amazon Kindle. Jeszcze parę lat temu firma zapowiadała rozbudowę sieci sprzedaży. Jednak od jakiegoś czasu sklep Toys4Boys prowadzi wyłącznie sprzedaż internetową – za pośrednictwem własnej strony www oraz takich serwisów, jak Allegro. Portal Retailnet.pl sprawdził, dlaczego salony Toys4Boys zniknęły z centrów handlowych i jakie strategię przyjął właściciel marki.

Zabawki dla dużych chłopców hitem w Polsce

Marka Toys4Boys weszła na rynek w listopadzie 2005 rok i od razu trafiła do serc Polaków. Ilość odwiedzin na stronie Toys4Boys.pl szybko wzrosła z 4 tys. do 10 tys. dziennie. O inicjatywie głośno było w mediach, m.in. we „Wprost”, w „Newsweeku”, „Logo”, TVP i TVN. Ze względu na swój nietypowy charakter, sklep umożliwiał wysłanie zakupionego przedmiotu w formie zapakowanego prezentu na dowolnie wybrany adres. Mimo tak dużego sukcesu, właściciel marki postanowił zamknąć punkty sprzedaży detalicznej. Zimą br. Do Krajowego Rejestru Sądowego wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości spółki Toys4Boys.pl.

Podanie złożyła zarejestrowana w 2011 r. firma Kompranet.pl Sebastian Mroz sp.j, do której należy obecnie strona Toys4boys.pl. Właściciel domenty potwierdził wycofanie się ze sprzedaży stacjonarnej i poiformował portal Retailnet.pl o tym, że wszystkie punkty sprzedaży bezpośredniej Toys4Boys zostały już zamknięte. Były one rozmieszczone w kilkunastu miastach Polski, takich jak Gdańsk, Łódź, Poznań, Kraków i Warszawa. Obecnie odbiór osobisty zakupionych w internecie towarów możliwy jest jedynie w zlokalizowanej w Pruszczu Gdańskim siedzibie Kompranet.pl (przy ul. Jana z Kolna 1), właściciela sklepów internetowych Kindle-24 i Kamery Samochodowe-24. Decyzja o przeniesieniu się Toys4Boys do strefy wirtualnej mogła być spowodowana dużą konkurencją na rynku gadżetów lub wysokimi kosztami transportu z zagranicy.