Simple Creative Products
Simple Creative Products

W 2014 roku marka Simple Creative Products zdecydowała się na zmianę konceptu oświetleniowego w swoich salonach. Celem nowego projektu było zbudowanie przyjaznego nastroju oraz właściwe eksponowanie kolekcji przy równoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacyjnych.

Spectrum LED

Narzędziem do osiągnięcia celu stało się energooszczędne oświetlenie LED, które zastąpiło tradycyjne źródła metalohalogenkowe. Dzięki nowemu oświetleniu udało się zmniejszyć zużycie energii w salonach, co przełożyło się na zmniejszenie kosztów operacyjnych, a to z kolei pozwoliło na szybki zwrot inwestycji.

Zastosowane energooszczędne oprawy Spectrum LED są o wiele trwalsze i bardziej przyjazne środowisku niż poprzednio stosowane rozwiązania. Na tej zmianie zyskało też zainteresowanie klientów towarem eksponowanym w sieci sklepów Simple Creative Products, co przełożyło się na udokumentowane zwiększenie sprzedaży. Opisując tę modernizację, nie można pominąć bardzo ważnego aspektu – temperatury pracy oprawy, która w przypadku modułu LED jest kilkunastokrotnie mniejsza od żarówki metalohalogenkowej. Ma to znaczący wpływ na funkcjonowanie salonu w kontekście pracy klimatyzacji i kosztów jej eksploatacji – obecnie można zaprojektować i instalować urządzenia o zdecydowanie mniejszej mocy, gdyż ilość ciepła do odprowadzenia jest kilkukrotnie mniejsza.

Realizatorem nowego konceptu oświetlenia salonów Simple Creative Products jest firma Wojnarowscy Sp. z o.o. – znana na rynku jako Spectrum LED. Firma dostarczyła oświetlenie marki Spectrum LED do 20 modernizowanych salonów, nie tylko w kraju, ale też za granicą. Oprawy przygotowane zostały pod specjalne wymagania marki Simple, zarówno pod kątem wizualnym, jak i parametrów świetlnych. Należy wspomnieć, że oprawy Spectrum LED posiadają 5-letnią gwarancję, co pozwoli obniżyć kolejne koszty, związane z serwisem oświetlenia. Po modernizacji salony zyskały nowy wymiar, a oświetlenie stało się ważnym elementem wystroju i kreowania pozytywnej atmosfery. Zaaranżowane oświetlenie uwypukla walory estetyczne oferowanych produktów, innego wymiaru nabrała również przestrzeń wystawy.

To jeszcze nie koniec inwestycji – do końca 2015 roku zaplanowano wymianę tradycyjnego oświetlenia na oświetlenie LED-owe w kolejnych salonach.

Wojnarowscy

Firma Wojnarowscy sp. z o.o. jest wiodącym dostawcą źródeł światła oraz opraw LED. 25-letnia obecność na rynku oświetleniowym, zebrane doświadczenia i zdobyta wiedza pozwalają na realizację najbardziej nietypowych projektów. Oferuje oświetlenie dla biur, obiektów handlowych, przemysłu, budynków użyteczności publicznej, architektury zewnętrznej oraz do zastosowań specjalnych. Dzięki kompetentnemu zespołowi projektantów, inżynierów oraz sprzedawców firma oferuje pomoc i doradztwo na każdym etapie realizacji inwestycji.