Stern Center, Lüdenscheid (Nadrenia Północna-Westfalia)

Firma ECE wprowadziła na rynek nowy fundusz, ECE European Prime Shopping Centre Fund II. Fundusz dokonał już pierwszego zakupu.

ECE otwiera sobie drogę do kolejnych inwestycji

Drugi fundusz, który ECE Projektmanagement G.m.b.H. & Co. KG wprowadził na rynek, ECE European Prime Shopping Centre Fund II, nabył centrum handlowe Stern-Center, położone w Lüdenscheid (Nadrenia Północna-Westfalia). Czterokondygnacyjny dom handlowy funkcjonuje od 1977 r., a od 1991 r. jest zarządzany przez ECE. Na ok. 30 tys. mkw. Stern-Center swoje salony posiada 110 firm, m.in. Saturn, H&M i C&A.

ECE European Prime Shopping Centre Fund II skupia państwowe fundusze majątkowe, fundusze emerytalne oraz firmy ubezpieczeniowe z Europy, Azji i USA. Łącznie dysponuje on środkami o wartości 740 mln euro. Fundusz planuje zgromadzić maksymalnie 850 mln euro. Kwota ta zostanie wykorzystana na inwestycje do 2018 roku. Strategia inwestycyjna ECE Fund II nie będzie różniła się od strategii ECE Fund I, która polega na nabywaniu istniejących już, europejskich centrów handlowych, posiadających potencjał do dalszego rozwoju.

Lüdenscheid i Bydgoszcz – dwa miasta z potencjałem

– Cieszymy się, że powstanie drugiego Funduszu ECE idzie w parze z transakcją kupna Stern-Center w Lüdenscheid. Jest to największe centrum handlowe w regionie Sauerland, który zamieszkuje 440 tys. osób. Dlatego też ma ono ogromny potencjał do dalszego rozwoju. – powiedział Dr. Volker Kraft,  dyrektor zarządzający ECE Projektmanagement G.m.b.H. & Co. KG.

ECE planuje także nabyć Zielone Arkady w Bydgoszczy, których otwarcie zaplanowano na listopad bieżącego roku. Będzie to jedno z największych w Polsce centrów handlowych, wybudowanych przez spółkę ECE Projektmanagement Polska oraz największy bydgoski obiekt, łączący funkcje handlowe, usługowe i rozrywkowe. Kompleks posiada powierzchnię handlową dla przeszło 200 najemców, wśród których warto wymienić concept store Ewy Minge, salon z wyrobami Swarovskiego, Lacoste, Tommy Hilfiger, Bialcon, Aggi, Chantelle, Lancerto, Lara Fabio, Bijou Brigitte, BrilAnt, Jubitom, Kakadu, Krakowski Kredens, iSpot, a Tab i Mensa Home. Wśród firm, które otworzą swoje salony na terenie Zielonych Arkad znajdą się podmioty, które nigdy wcześniej nie były obecne w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego.