Wizualizacja galerii handlowej Nowy Rynek
Wizualizacja galerii handlowej Nowy Rynek

TK Development zawarł znaczące umowy najmu dla swojej jeleniogórskiej inwestycji. W gronie nowych najemców Nowego Rynku znaleźli się: debiutująca w Polsce marka Gate, sklep sportowy Martes Sport oraz międzynarodowa sieć restauracji KFC.

Debiut w Nowym Rynku

Gate jest popularną w Czechach i Słowacji marką mody miejskiej. Asortyment marki obejmuje odzież sezonową na każdy dzień i różne okazje, oraz obuwie, bieliznę i akcesoria. Gate swoją ofertą odpowiada na potrzeby ludzi młodych, zarówno kobiet jak i mężczyzn, lubiących zmiany i podążających za trendami w modzie.

– Jesteśmy świadkami kolejnego debiutu na terenie Polski, który wydarzy się w Nowym Rynku. Jest to już drugi, po Sportisimo, nowy na polskim rynku koncept sklepu, który debiutuje właśnie w naszej galerii w Jeleniej Górze – mówi Monika Szostek, Marketing Manager w TK Development.

Najemca sportowy

Sieć wielkopowierzchniowych sklepów sportowych Martes Sport uruchomi sklep o powierzchni 370 mkw. Martes Sport to znany koncept sportowy, prężnie rozwijający się na terenie Polski, mający w ofercie odzież, obuwie oraz akcesoria sportowe renomowanych marek: Arena, Elbrus, Hi-Tec, Brugi, Magnum, Iguana.

W Nowym Rynku powstanie również restauracja KFC z wydzieloną salą do konsumpcji. – KFC zajmie powierzchnię ponad 280 mkw. – dodała Monika Szostek.

Nowści modowe

Mocna strona Nowego Rynku to oferta marek dotąd nieobecnych w Jeleniej Górze, tj.: H&M, Bershka, Stradivarius, New Yorker, Greenpoint, Briju, Pako Lorente, Home&You, Sizeer i Broadway Fashion, a także Olsen, Pierre Cardin, jak i wspomniany sklep sportowy Sportisimo.

Pośród najemców Nowego Rynku są również: Reserved, Carry, Cropp, House, Mohito, Sinsay, Monnari, Lancerto, Kubenz, Artista, Bialcon, CCC, Deichmann, Rossmann, Świat Książki, Douglas, Matras, Apart, Swiss, Grycan, Kolporter Bistro, Quiosque, Villeroy & Boch, szkoła językowa Lingua Club, Kids Play, Valentini, optyk Piękne Oczy, gastronomia China Box, Teletorium. Branżę elektroniczną będzie reprezentować salon Media Expert.

Ofertę spożywczą zapewni jedyny w Jeleniej Górze supermarket Intermarché.

Obiekt TK Development

Nowy Rynek będzie galerią handlową centralnie zlokalizowaną w Jeleniej Górze, o łącznej powierzchni 56 tys. mkw., z czego 24 tys. mkw. to powierzchnia najmu. Wyróżnikiem inwestycji jest zintegrowanie z dworcem autobusowym, istotnym środkiem komunikacji w mieście i regionie.

W procesie komercjalizacji deweloperowi TK Development doradzała międzynarodowa firma Colliers International.
Otwarcie Nowego Rynku nastąpi w październiku 2015. Trwa proces przekazywania lokali najemcom.