Sztolnia w Silesia City Center
Sztolnia w Silesia City Center

W budynkach po dawnym kopalnianym basenie, jakie stoją się na terenie Silesia City Center, otwarto właśnie Sztolnię – nową restaurację. W jej menu znajdują się chleb, wino i mięso.

Restauracja w starym basenie

Jeszcze 50 lat temu znajdował się tutaj jeden z największych basenów w Katowicach. Teraz w odrestaurowanych budynkach po kopalni Gottwald powstała jedna z najciekawszych katowickich restauracji – Sztolnia.

Wnętrza lokalu nawiązują do historii miejsca – są loftowe, industrialne, z akcentami z początku XX wieku. Nie brakuje tutaj surowych lamp oraz nawiązań do górniczej historii miejsca. Centralnym punktem restauracji jest jednak otwarta kuchnia z olbrzymim grillem. Dzięki temu potrawy powstają na oczach gości.

To już XVIII restauracja w Silesii

Lokal jest olbrzymi, zajmuje powierzchnię 358,96 m kw. Dla Silesia City Center to już 18 restauracja i do tego jedna z największych. Oprócz Sztolni w Silesii działają m.in. restauracja śródziemnomorska Sicillia, Jeff’s, Bierhalle, azjatycka Hana Sushi, a także Pizza Hut. Wśród śląskich galerii handlowych Silesia zajmuje 1 miejsce pod względem liczby restauracji i ich różnorodności.

– Tak zróżnicowane restauracje to dziś jedna z najmocniejszych stron Silesia City Center. To drugie po sklepach odzieżowych najchętniej odwiedzane miejsca w centrum. W wielu przypadkach to właśnie restauracje są powodem wizyty w Silesii. Dlatego pojawienie się kolejnego, tak unikalnego lokalu na restauracyjnej mapie Śląska znacznie urozmaica ofertę Silesii – mówi Piotr Gajda, dyrektor Silesia City Center.

Sztolnia w Silesia City Center

Ciekawe menu

W menu Sztolni znajdują się m.in. wypiekany na miejscu chleb podawany zarówno do śniadań, jak i przystawek, różnego rodzaju mięsa, w tym steki wołowe smażone na grillu, przygotowywane w restauracji makrony, a także ryby i owoce morza, burgery i pizze.

Ponad to w restauracji można napić się piwa z tanka oraz herbat Sztolnia. W lokalu serwowane są śniadania, przekąski, dania główne, jak również desery, koktajle i drinki. Restauracja ma także osobne menu dla dzieci.