Centrum Handlowe Auchan Gdańsk
Centrum Handlowego Auchan Gdańsk
Centrum Handlowego Auchan Gdańsk
Centrum Handlowego Auchan Gdańsk

Rozpoczął się drugi etap przebudowy Centrum Handlowego Auchan Gdańsk, który potrwa do końca roku. Jest to jedna z największych inwestycji prowadzonych obecnie przez inwestora i właściciela galerii, firmę Auchan Polska sp. z o.o. Oddział Immochan w Piasecznie.

Prace budowlane obejmą główną część galerii handlowej i powiększą jej GLA o 3 tys. mkw. Zakończenie tego etapu projektu i rozpoczęcie kolejnego planowane jest na marzec 2016 r. Natomiast otwarcie całkowicie przebudowanego centrum handlowego w Gdańsku Immochan zaplanowało na koniec 2016 roku.

Auchan Gdańsk osiągnie 48 tys. mkw. GLA

Dzięki przeprowadzonym w tym czasie pracom GLA obiektu osiągnie 48,5 tys. mkw. (wraz z Leroy Merlin, Decathlon i Norauto), a liczba dostępnych w obiekcie butików wzrośnie do 70.
Przebudowa – oprócz powiększenia powierzchni handlowej obiektu – zapewni również dostosowanie jego wnętrza do panujących trendów architektonicznych i wymagań ekologicznych. Autorem projektu jest pracownia architektoniczna Tremend sp. z o.o., a jego głównym wykonawcą firma IDS-BUD Sp. z o.o.

Prace budowlane na drugim etapie rozbudowy obejmą wyburzenie centralnej części dotychczasowej konstrukcji galerii handlowej. Zamknięte zostaną butiki i punkty usługowe zlokalizowane między sklepem ToysRUs a strefą food court. Pozostałe butiki, punkty usługowe oraz hipermarket Auchan będą działały bez zmian. Bez zakłóceń będzie funkcjonował również cały park handlowy. Aby ułatwić klientom korzystanie z działających punktów handlowych, zostanie uruchomione wejście tymczasowe w centralnej części obiektu.

– Centrum Handlowe Auchan Gdańsk to obiekt cieszący się dużą popularnością wśród mieszkańców Trójmiasta. Z myślą o nich zaplanowaliśmy rozbudowę, dzięki której zyskają dostęp do nowych usług i szerszej oferty handlowej. Będziemy dokładać starań, żeby prace związane z rozbudową galerii handlowej były jak najmniej uciążliwe dla klientów i prosimy ich o wyrozumiałość – mówi Monika Kuzka, menedżer Centrum Handlowego Auchan Gdańsk.

Nowe marki

W zmodernizowanej w drugim etapie części gdańskiej galerii handlowej pojawi się 30 nowych lokali handlowych, w tym Terranova, Carry, Deichmann, Orsay oraz inne udogodnienia, takie jak plac zabaw w strefie food court. Dodatkowo powstaną bardziej przestronne pasaże, łączące dobudowaną cześć galerii z dotychczasową przestrzenią. Kolejny etap przebudowy Centrum Handlowego Auchan Gdańsk planowany jest od grudnia 2015 r. do końca 2016 r.

Centrum Handlowe Auchan Gdańsk mieszczące się przy ulicy Szczęśliwej 3 zostało otwarte w 1998 roku. Jest jednym z pierwszych obiektów handlowych Immochan, jakie powstały w Polsce. Pierwsza faza przebudowy galerii odbyła się w 2012 roku i objęła północną stronę budynku. Do grona najemców dołączyła wówczas jedna z najbardziej znanych międzynarodowych sieci sklepów z zabawkami – Toys’R’Us.

Deweloper, komercjalizator i zarządca

Immochan to oddział Auchan Polska sp. z o.o., działający jako deweloper, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych Auchan. Immochan na świecie, jako część międzynarodowej Grupy Auchan, prowadzi działalność w 12 krajach, uczestnicząc w rozwoju centrów handlowych Auchan.

Immochan w Polsce posiada i zarządza 22 centrami handlowymi o łącznej powierzchni najmu 570 tys. mkw. Ofertę centrów z galerią handlową i hipermarketem Auchan wzmacniają Decathlon, Leroy Merlin oraz Norauto, których łączna powierzchnia sprzedaży wynosi ok. 170 tys. mkw.