Galeria Słoneczna
Galeria Słoneczna

AIG Global Real Estate Investment Corp (AIG) ogłosiło sprzedaż firmie White Star Real Estate LLC 100% swoich udziałów w spółce zarządzającej typu joint-venture, znanej jako AIG/Lincoln, która związana jest z działalnością deweloperską oraz zarządzaniem nieruchomościami. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

AIG/Lincoln

AIG i Lincoln Property Company współzarządzały działalnością biznesową od 1997 roku do momentu, gdy na początku tego roku AIG wykupiło wszystkie udziały własnościowe Lincoln Property Company w spółce zarządzającej oraz w aktywach nieruchomościowych. Po zawarciu transakcji z White Star, spółka zarządzająca zmieni swoją nazwę na „White Star Real Estate LLC”. AIG zatrzyma większościowy pakiet udziałów w aktywach nieruchomościowych i będzie związane długoterminową umową z White Star na zarządzanie aktywami oraz nieruchomościami.

Od 1997 roku spółka zarządzająca jest wiodącym deweloperem oraz zarządcą nieruchomości w Europie Środkowej i Wschodniej (CEE). Przeprowadziła realizację ponad 50 przedsięwzięć deweloperskich o łącznej powierzchni ponad 2,5 miliona metrów kwadratowych, na które składają się biura, centra handlowo-usługowe, obiekty magazynowe oraz domy i mieszkania. Dodatkowo, spółka zarządza dla swoich klientów obiektami komercyjnymi o łącznej powierzchni ponad 1,6 miliona metrów kwadratowych.

Plany rozwoju

Na czele White Star stoi Brian Patterson, wcześniej partner zarządzający w spółce zarządzającej w Polsce i w Rosji. Neil Veitch, Miroslaw Szydelski, Steven Tichy, Janos Gardai i Bartosz Prytula, którzy mają ponad 15-letnie doświadczenie jako partnerzy w spółce zarządzającej nadal będą kierować swoimi zespołami.

White Star będzie kontynuować poszukiwanie i rozwój nowych projektów deweloperskich w sektorze nieruchomości biurowych, handlowych, magazynowych oraz mieszkaniowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Ponadto, White Star w dalszym ciągu będzie budowało pozycję wiodącego dostawcy usług związanych z zarządzaniem nieruchomościami. AIG i White Star przewidują wspólne inwestowanie w zakresie transakcji kupna nieruchomości oraz realizacji projektów deweloperskich w Europie Środkowo-Wschodniej.

Kevin Reid, Dyrektor Zarządzający AIG Global Real Estate w Europie, podsumował dokonaną transakcję: „Odłączenie platformy zarządzającej nieruchomościami pozwoli nam skupić się na wzroście aktywności inwestycyjnej w Europie w partnerstwie z White Star Real Estate oraz wiodącymi firmami zarządzającymi aktywami nieruchomościowymi”.

Brian Patterson, założyciel White Star Real Estate, powiedział: “Cieszymy się, że AIG umożliwił istniejącej kadrze zarządzającej zakup spółki, którą przez ostatnie 18 lat budowaliśmy wspólnie z AIG. Pozwoli to na utrzymanie tego samego zespołu oraz zapewnienie pełnej ciągłości w dostarczaniu usług dla wszystkich naszych klientów, w tym AIG. Współpracując ściśle z AIG, będziemy także poszukiwać możliwości rozwoju z innymi inwestorami w segmentach rynku leżących poza obszarem aktywności biznesowej AIG”.