Bonarka City Center

Bonarka City Center

Luksemburski holding TPG RE II European Holdings S.à r.l. przejmuje osiem polskich spółek należących do węgierskiego dewelopera, m.in. TriGranit Development Polska. Wniosek dotyczący koncentracji został już złożony do UOKiK.

Bonarka City Center może zmienić właściciela

Wśród nabywanych przez TPG RE II European Holdings S.à r.l. z siedzibą w Luksemburgu kompleksów znalazły się nieruchomości biurowe, mieszkaniowe i handlowe, w tym Bonarka City Center. W drodze zgłoszonej koncentracji holding m.in. chce nabyć 100 proc. udziałów w Trigranit Development Polska oraz wpisanej w 2014 r. do rejestru przedsiębiorców jej spółce zależnej, Bonarka City Center.

Bonarka jest największym centrum handlowym w Krakowie. Otwarta w 2009 r., zajmuje powierzchnię 92,5 m kw. W 2014 r. kompleks odwiedziło przeszło 13 mln osób, co oznacza, że przyrost odwiedzających wyniósł 4,4 proc. W marcu br. Na ING CB poinformował, że ING Bank Śląski SA oraz ING Bank NV wspólnie udzieliły Bonarka City Center 193 mln euro kredytu na refinansowanie długu nadrzędnego, związanego z centrum handlowym.

TPG RE II European Holdings S.à.r.l. wchodzi w skład TPG Real Estate – platformy nieruchomościowej, należącej do TPG, prywatnej firmy inwestycyjnej o zasięgu globalnym. TPG zarządza funduszami inwestycyjnymi, koncentrującymi się na różnych rodzajach aktywów, m.in. nieruchomościami na polskim rynku.

TriGranit – ważny gracz w Europie Środkowo-Wschodniej

Węgierska spółka TriGranit jest jednym z największych w pełni zintegrowanych przedsiębiorstw w regionie zajmującym się inwestycjami, realizacją oraz zarządzaniem w segmencie nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu 20 lat działalności TriGranit zrealizował szereg projektów deweloperskich, które były wielokrotnie nagradzane, a ich łączna wartość wynosi 2,5 mld euro.

Obecnie spółka prowadzi duże projekty mieszkalno-usługowe wyceniane na ponad 4 mld euro. Zarządzając grupą prestiżowych obiektów wartych około 3 mld euro, TriGranit gości rocznie ponad 60 mln osób i współpracuje z blisko 1,5 tys. najemcami z różnych części świata, dzięki czemu należy do największych i najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorstw tej branży w Europie.

TriGranit działa w Europie Środkowo-Wschodniej, regionie Kaukazu, Afryce Północnej, a także na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Łącząc umiejętności i doświadczenie deweloperskie z zarządzaniem obiektami wielofunkcyjnymi, TriGranit stworzył bardzo silną i jedyną w swoim rodzaju ofertę zapewniającą pełną obsługę rynku nieruchomości. Umiejętnie wykorzystując swoje 20-letnie profesjonalne doświadczenie, TriGranit ma dostatecznie mocną pozycję, aby poszerzać swoją działalność o nowe, rozwijające się rynki.