Park Handlowy Bielany
Park Handlowy Bielany

IKEA Centres Poland SA, zarządca Parku Handlowego Bielany wychodząc na przeciw oczekiwaniom 1,5 miliona klientów których ma w swoim zasięgu obiekt, podjął decyzję o sfinansowaniu przebudowy drogi biegnącej od ronda przy ul. Czekoladowej w stronę parku handlowego.

Park Handlowy Bielany w listopadzie zakończy trwającą ponad rok rozbudowę. W momencie otwarcia nowej części zmieni nazwę na Aleja Bielany i stanie się największym centrum handlowym w Polsce.

Przebudowa drogi

Przebudowa polegać będzie na stworzeniu drugiej nitki jezdni pod wiaduktem, którym biegnie autostrada A4. Dodatkowa nitka jezdni znacznie usprawni i przyspieszy ruch samochodowy na odcinku Węzeł Bielański – Czekoladowa.

Park Handlowy Bielany zadbał także o rowerzystów. W ramach przebudowy jezdni, do Alei Bielany zostanie poprowadzona ścieżka rowerowa, która będzie częścią sytemu wrocławskich ścieżek rowerowych i zostanie połączona z istniejącą już wzdłuż ul. Czekoladowej trasą, która obecnie kończy się przed rondem. – Inwestycja, którą w całości finansuje IKEA Centres Polska SA, przebiegać będzie w dwóch etapach. Prace ruszą latem tego roku, a zakończą się wiosną 2016. Park Handlowy Bielany jest bardzo dobrze skomunikowany, a po zakończeniu inwestycji, komfort dojazdu do naszego centrum będzie jeszcze większy niż dotychczas – mówi Tomasz Arent, marketing manager Parku Handlowego Bielany.

– Przy budowie drogi i ścieżki rowerowej nie zapomnieliśmy również o komforcie klientów na terenie Alei Bielany. Rower będzie można bezpiecznie i wygodnie zostawić na czas zakupów w specjalnie przygotowanych do tego miejscach. Na zmotoryzowanych gości czekać będzie 4700 miejsc parkingowych, w tym blisko 1000 na podziemnym parkingu, który znajdzie się pod nową częścią obiektu i zostanie oddany do użytku już w listopadzie wraz z otwarciem nowej części centrum – dodał Tomasz Arent. Aleja Bielany będzie dysponować największym parkingiem wśród wrocławskich centrów handlowych, a za parkowanie nie będą pobierane żadne opłaty. Na zmotoryzowanych gości będzie czekać myjnia samochodowa oraz podstawowe urządzenia jak samoobsługowy kompresor czy odkurzacz.

Obiekt IKEA Centres Poland

Park Handlowy Bielany to największe centrum handlowe na Dolnym Śląsku, mające w swoim zasięgu 1,5 mln klientów. Oferta centrum łączy asortyment wnętrzarski i modowy. Klienci Parku mają do wyboru szeroki wachlarz produktów: zarówno mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, jak również mody. Park Handlowy Bielany zlokalizowany jest przy południowej granicy Wrocławia. Bliskie sąsiedztwo autostrady A4 i obwodnicy, a także położenie u zbiegu trzech dróg krajowych zapewnia centrum bardzo dobrą komunikację zarówno z Wrocławiem, jak i całym województwem.

W listopadzie 2015 roku Park Handlowy Bielany, już jako Aleja Bielany, przyjmie gości w nowym, jeszcze większym i nowocześniejszym obiekcie. Zaoferuje swoim klientom ponad 150 sklepów znanych i lubianych marek na ponad 145 tys. powierzchni handlowej. Do dyspozycji klientów będzie też parking z 4,7 tys. miejsc postojowych – także na parkingu podziemnym, kino Helios, siłownia oraz food court z bogatą ofertą smaków. Po zakończeniu rozbudowy Park Handlowy Bielany zmieni nazwę na Aleja Bielany i będzie największym centrum handlowym w Polsce.