ecard platnosci online

Wbrew pozorom wybór operatora płatności nie jest łatwy. No chyba, że kluczowym kryterium wyboru jest cena. Wówczas wystarczy wysłać maila lub zostawić swój numer telefonu po to by otrzymać „za drogą” ofertę na rozwiązanie, o którym ma się niewielkie pojęcie. Niestety takie podejście niesie ze sobą kilka zagrożeń:

Nie mogę zbudować z tobą relacji

Trudno ją budować kiedy nasza rozmowa lub korespondencja miałaby ograniczyć się jedynie do przesłana stawek procentowych w oparciu o brak jakichkolwiek informacji. Cały czas zastanawiam się jak inne firmy, które od razu są gotowe przesłać ofertę, dopasowują ją do wymagań i oczekiwań Klientów? Porozmawiajmy, wymieńmy maile lub spotkajmy się celem zdiagnozowania Twoich rzeczywistych potrzeb. Dzięki temu masz pewność, że nie sprzedajemy Ci produktu jednorazowego użytku, a rozwiązanie towarzyszące codziennie Twojemu biznesowi.

Kryterium wyboru stanowi wyłącznie cena

Nikt nie mówi, że to złe podejście, ale kiedy rozmawiamy o cenie to wszystko inne przestaje się liczyć. Trudniej zdiagnozować Twoje oczekiwania i zweryfikować w czym system płatności ma Ci pomóc.

Trzeba to sobie zdecydowanie powiedzieć – wybór pośrednika płatności nie jest łatwy. O ile wstępna analiza rynku dla nikogo nie będzie stanowić problemu o tyle świadomy i rozsądny wybór rozwiązania, które może potencjalnie zwiększyć obroty w sklepie internetowym już tak.

Nie będę rozpisywał się na temat tego czego Transferuj.pl ma „najwięcej”, „najszybciej” i że w ogóle jest „naj”. O tym mówią wszyscy i zdaję sobie sprawę, że Klientom od nadmiaru takich informacji puchną czasem uszy.

To na czym chciałbym się skupić to stworzenie pomocniczej listy spraw, na które warto zwrócić uwagę kiedy poszukujesz pośrednika płatności dla swojego biznesu. Liczę, że znacznie ułatwi Ci ona rozmowę, świadomy wybór i podjęcie decyzji, której nie będzie potem żałował.

wybor systemu infografika

 

Sprecyzuj swoje oczekiwania

Specyfika biznesu każdego Klienta jest inna. Dlatego tak bardzo ważne jest, abyś powiedział lub dokładnie napisał czego oczekujesz od naszego rozwiązania. Transferuj.pl posiada wiele funkcjonalności. Nie wszystkie z nich są atrakcyjne z marketingowego punktu widzenia, ale znacznie mogą ułatwić Ci obsługę Twoich zamówień. Dojdziemy do tego tylko wtedy kiedy powiesz mi czego ode mnie oczekujesz.

Swoje oczekiwania możesz również sprecyzować w obszarze ceny za obsługę systemu. Tak, dajemy Ci wolną rękę i chcemy żeby oferta była wypadkową Twoich oczekiwań i naszych możliwości w oparciu o rzetelne informacje.

Operuj na liczbach

Jeśli po analizie Twoich potrzeb przechodzimy do negocjacji warunków biznesowych róbmy to proszę w oparciu o minimum 3 informacje dotyczące Twojego sklepu internetowego:

  • średniego miesięcznego obrotu
  • średniej liczby transakcji np. w miesiącu
  • średniej kwoty transakcji

Jeśli masz obawy przed podaniem powyższych danych to podpiszmy umowę o zachowaniu poufności, która pozwoli Ci mieć pewność, że nasze indywidualne ustalenia pozostaną wyłącznie między nami.

Powyższe liczby pozwalają nam przede wszystkim szybciej dojść do porozumienia, lepiej dostosować się Twoich oczekiwań i zweryfikować nasze możliwości. Oszczędzamy mnóstwo cennego czasu!

Pytaj

Pracownicy Transferuj.pl to ludzie z dużą wiedzą nie tylko w temacie płatności internetowych, ale również innych obszarów e-commerce. Doskonalimy nasz system w porozumieniu z wszystkimi Działami, więc nie bój się nas po prostu pytać. Jeśli czegoś nie wiemy to podczas następnej rozmowy lub w mailu możesz oczekiwać od nas odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. W zdecydowanej większości jednak licz na to, że pracownik Transferuj.pl będzie w stanie pomóc Ci z pominięciem całej ścieżki korporacyjnej.

jakosc zakupow mobilnych

Oceniaj zakres świadczonych usług, a nie „opakowanie”

E-commerce zmienia się bardzo szybko. Nowe podmioty oraz innowacyjne pomysły pojawiają się każdego dnia. Czy tylko dlatego, że powstały wczoraj mamy przypuszczać, że nie zdadzą egzaminu i nie warto im zaufać? Gwarantuję, że włożą dwa razy więcej pracy by zapracować na Twoją dobrą opinię.

Transferuj.pl działa na rynku od 2008 roku przechodząc długą drogę do tego, by ostatecznie bez kompleksów oferować swoje usługi najlepszym i największym firmom na rynku. Jeśli interesuje Cię jakość oraz współpraca z Partnerem, który w równym stopniu poświęca uwagę obsłudze posprzedażowej, bezpieczeństwu czy niezawodności to wiedz, że dobrze trafiłeś. Mówimy tym samym językiem!

Szukaj agregatora z szerokim wachlarzem metod płatności

Nie napiszę, że Transferuj.pl oferuje ponad 140 metod płatności, gdyż w momencie czytania tego teksu liczba ta może być nieaktualna. Dlaczego tak uważam? Ponieważ taka przyświecała nam idea przy tworzeniu naszego systemu. Preferencje Klientów pokazują nam jakich metod płatności potrzebują i poszukują. Jeśli chcesz oferować pośrednika płatności agregującego tylko 20 metod płatności to musisz liczyć się z tym, że Twoi Klienci mogą mieć konta w jednym z 80 innych banków i chcieć zapłacić bezpośredniego z niego. Dlaczego zatem od razu nie dać im jakości i wygody podczas procesu zakupowego? Zadaniem agregatora płatności jest, jak sama nazwa wskazuje, zapewnienie najszerszego wachlarza metod płatności. Nigdy nie wiesz jakim kanałem będzie chciał zapłacić Twój Klient, więc bądź gotowy dobrze obsłużyć go do końca w ostatnim, ale najważniejszym etapie procesu zakupowego.

Bądź decyzyjny

Od szybkości podjęcia przez Ciebie decyzji zależy termin wdrożenia i możliwości przyjmowania wpłat od Klientów. Zmiana systemu wiążę się zazwyczaj z otrzymaniem konkurencyjnych warunków współpracy, więc jeśli zależy Ci na generowaniu oszczędności z tego tytułu to po prostu nie zwlekaj. Pamiętaj też, że wybór systemu płatności nie wymaga opinii księgowej czy informatyka. Obsługa jest intuicyjna, a panel administracyjny daje wgląd w każdą transakcję, raporty, faktury itd. Dzięki prostej integracji system płatności wdrożysz bezproblemowo. Wiemy, że czasem skorzystanie z zewnętrznej pomocy technicznej kosztuje, więc tym bardziej dbamy w Transferuj.pl o to by integracja strony z systemem przebiegła szybko i sprawnie.

Wybór pośrednika płatności musi być świadomy i poprzedzony analizą własnych potrzeb. Dzięki temu rozmowy toczą się płynnie i wedle harmonogramu wdrożenia. Chcę Ci pokazać, że od momentu rozpoczęcia rozmów, przez podjęcie decyzji, do wdrożenia nie musi wcale upłynąć wiele czasu. W Transferuj.pl zadbaliśmy o to, żeby proces rozpoczęcia współpracy zautomatyzować na wielu płaszczyznach. Nie ważne czy jesteś przedstawicielem wiodącej marki na rynku czy dopiero rozpoczynającym działalność sklepem internetowym. Na każdym etapie służymy Ci pomocą i radą, a decyzja o wyborze akurat tego pośrednika płatności może zostać podjęta już podczas pierwszej rozmowy. Liczę, że z powyższych rad skorzystasz właśnie podczas wybierania Transferuj.pl!

Autorem niezbędnika jest Dawid Cichy, Wicedyrektor ds. Sprzedaży – Krajowy Integrator Płatności S.A.