sukcesja wnetrze nagroda

W tegorocznej edycji jednego z najbardziej prestiżowych konkursów branży nieruchomości, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja zdobyło nagrodę w kategorii Retail Development for Poland. Oznacza to, że jest obecnie najlepszą inwestycją budowlaną, związaną z handlem detalicznym w Polsce.

Sukcesja to powstające w Łodzi Centrum Handlowo-Rozrywkowe, zlokalizowane w sercu miasta. Będzie miejscem spędzania wolnego czasu, przyjaznym dla mieszkańców, najemców i środowiska, łączącym nowoczesną architekturę i najnowsze technologie z tradycją i historią. Stanie się przestrzenią publiczną odpowiadającą na potrzeby swoich gości, zgodną z ideą: SMART PUBLIC PLACE TO SHOP.

Obiekt stanowi mariaż nowoczesnych trendów architektonicznych z elementami nawiązującymi do dawnych łódzkich fabryk. Połączenie wizji architekta i inwestora pozwoliło na realizację inwestycji na najwyższym, światowym poziomie, o czym świadczy wyróżnienie prestiżową nagrodą European Property Awards w kategorii Retail Development for Poland. Jury konkursu złożone z niezależnych, doświadczonych ekspertów różnych gałęzi branży nieruchomości doceniło Sukcesję m.in. za: unikalny design – w tym odwołania do wyróżników architektonicznych miasta; przyjazne dla środowiska oraz dla przyszłych użytkowników obiektu rozwiązania konstrukcyjne, logistyczne i technologiczne; odpowiednie dopasowanie do rynku docelowego i wysoki poziom atrakcyjności dla potencjalnych najemców.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne i ekologiczne

„Gdy tworzyliśmy projekt Sukcesji, niezwykle zależało nam na tym, aby powstało miejsce przyjazne dla mieszkańców i otoczenia. Chcieliśmy zachować jak najwięcej odwołań do historii i charakteru Łodzi, tak by mieszkańcy mogli odczuć, że Sukcesja, to miejsce dedykowane dla nich i związane z miastem. Teraz, gdy jesteśmy na końcowym etapie budowy jestem pewien, że taki efekt udało nam się osiągnąć. Zbudowaliśmy wyjątkowe centrum handlowe dostosowane do potrzeb łodzian. Co więcej jest to piękna budowla, wyróżniająca się designem i wpisująca w klimat miasta. Zastosowaliśmy także szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych i ekologicznych. Nagroda European Property Awards jest dla nas ogromnym wyróżnieniem” – powiedział Krzysztof Apostolidis, Prezes Zarządu Fabryki Biznesu, inwestora Sukcesji.

Celem konkursu jest uznanie doskonałości w branży nieruchomości na świecie oraz promowanie międzynarodowego standardu. Nagrody przyznawane są w oparciu o podział na strefy geograficzne. Uczestnicy przystępują do konkursu na ich właściwym szczeblu regionalnym, w jednej z kilkudziesięciu kategorii. Zwycięzcy w poszczególnych regionach są następnie zapraszani do udziału w uroczystej gali wręczenia nagród, podczas której ogłaszane są także szczegółowe wyniki. Wyróżnieni najwyższą punktacją w danym regionie automatycznie przechodzą do grupy zwycięzców, wśród których przyznawana jest nagroda międzynarodowa (International Awards), ostatecznie określająca najlepsze na świecie inwestycje branży nieruchomości.

Podsumowanie tury europejskiej, czyli European Property Awards Summit oraz Wielka Gala wręczenia nagród, odbędzie się w dniach 21-22 września w Londynie. Już wtedy Sukcesja oficjalnie odbierze przyznaną nagrodę. Dowiemy się także, czy zawalczy w etapie ogólnoświatowym konkursu o nagrodę International Property Awards.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja powstaje w pobliżu ścisłego centrum Łodzi. W jego sąsiedztwie znajdują się m.in.: Międzynarodowe Targi Łódzkie, kampus Politechniki Łódzkiej oraz dwa budowane osiedla mieszkaniowe. Obiekt zaoferuje ponad 128 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 36 tys. mkw. powierzchni najmu, na której znajdzie się 160 lokali: sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, punktów usługowych, kawiarni, restauracji w strefie food court oraz najnowocześniejsze w Łodzi 9-salowe kino sieci Helios.

Inwestorem obiektu jest Fabryka Biznesu. Sp. z o.o., z siedzibą w Łodzi. Autorem projektu architektonicznego Sukcesji jest wrocławska pracownia Group-Arch. Za zarządzanie obiektem odpowiedzialna jest firma CBRE Sp. z o.o., a za wynajem powierzchni firmy: Colliers International, CBRE Sp. z o.o. oraz Fabryka Biznesu Sp. z o.o. Inwestycja została wpisana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na listę projektów kluczowych dla regionu.