Restauracja Olimp w CH Toruń Plaza
Restauracja Olimp w CH Toruń Plaza

Grupa Gastromall, 8 sierpnia otworzyła kolejną restaurację sieci Olimp. Nowy lokal ruszył w Centrum Handlowym Copernicus w Toruniu i powadzony jest przez franczyzobiorcę posiadającego już lokale pod marką Olimp w Galerii Solnej w Inowrocławiu oraz w Centrum Handlowym Ferio w Koninie.

Będzie to drugi Olimp w Toruniu – obecnie z sukcesem działa restauracja sieci w CH Plaza Toruń. W najbliższych tygodniach rozpoczną działalność restauracje Olimp w budynku Silesia Star w Katowicach oraz budynku firmy Avon w Warszawie.

Obecnie sieć liczy 19 lokali własnych i 17 franczyzowych w całej Polsce. Restauracje Olimp działają w biurowcach i centrach handlowych m.in.: CH Wola Park (Warszawa), CH Janki, CH Plaza Poznań, Galeria Warmińska (Olsztyn), CH Brama Mazur (Ełk).

Sieć Olimp jest pionierem w nowatorskich rozwiązaniach odpowiadających na potrzeby wymagających klientów – w restauracjach odbywają się cykliczne spotkania z kucharzami – „gotowanie na żywo”, dni tematyczne z potrawami kuchni z różnych stron świata, wdrażany jest program Zdrowo z Olimpem w ramach, którego dania powstają w wersji „odchudzonej” – bez dodatku majonezu, z niską zawartością soli, bez panierek i tradycyjnych sosów.

Marka Olimp jest największą w Polsce i najszybciej rozwijającą się siecią restauracji z jedzeniem na wagę, w ciągu ostatnich 4 lat liczba lokali wzrosła pięciokrotnie.

Gastromall jest właścicielem pięciu marek gastronomicznych w tym najbardziej rozpoznawalnych – Olimp, Companeros i Lovit, w ostatnim czasie rozpoczęła też prace koncepcyjne nad marką własną produktów. Rozszerzenie działalności spółki odbywa się w ramach inicjatywy Krakowski Klaster Gastronomiczny.