Świat Prasy
Świat Prasy

Operator saloników prasowych, spółka Świat Prasy otwiera swoje lokale w centrach handlowych, przy supermarketach, dyskontach, a także centrach dużych miast. Na początku sierpnia został otwarty pierwszy salonik na II linii metra, stacja Centrum Nauki Kopernik.

Jeszcze w sierpniu Świat Prasy otworzy saloniki na dwóch następnych stacjach: Stadion Narodowy oraz Nowy Świat/Uniwersytet.

Oprócz prasy, papierosów, drobnych przekąsek czy artykułów pierwszej potrzeby w salonikach Świata Prasy będzie można zjeść kanapkę i napić się kawy.

Jak informował redakcję Retailnet.pl Grzegorz Sowa, dyrektor operacyjny Świat Prasy sp. z o.o. s.k.a. – Spółka planuje w tym roku, kolejne otwarcia w najbliższych tygodniach w lokalizacjach o powierzchni od 25 do 40 metrów kwadratowych, charakteryzujących się dużym przepływem osób: w centrach handlowych, przy supermarketach, dyskontach, a także centrach dużych miast.

Świat Prasy współpracuje z największymi operatorami spożywczymi na rynku: Simply Market, Kaufland, Biedronka, POLOmarket, Tesco, Intermarche, Netto, Czerwona Torebka.

W 2014 roku spółka otworzyła 31 saloników na terenie całego kraju. Nie tylko przy marketach, ale także w hotelu, biurowcu, dworcu kolejowym.

Sieć Świat Prasy powstała w 2007 roku. Obecnie posiada ponad 1150 saloników prasowych. W ofercie saloników znajduje się szeroki asortyment prasy, artykułów tytoniowych, doładowań telefonicznych, książek, słodyczy, zabawek i artykułów impulsowych. Saloniki wyposażone są także w kolektury Lotto, terminale obsługujące karty płatnicze oraz usługę opłacania rachunków. Właścicielem sieci saloników prasowych jest Świat Prasy sp. z o.o. s.k.a.