Nowy pasaż handlowy w Galerii Pomorskiej
Nowy pasaż handlowy w Galerii Pomorskiej

Dokładnie za miesiąc, 10 września br. Galeria Pomorska w Bydgoszczy powiększy się o nowy pasaż handlowy z 40 sklepami i punktami usługowymi. Jego przestronne i jasne wnętrze zostanie płynnie połączone z funkcjonującą częścią centrum, która jest obecnie modernizowana.

Remodeling podwieszanych sufitów i świetlików nad pasażami, malowanie ścian i nanoszenie na nie specjalnie zaprojektowanych grafik, częściowa wymiana płytek podłogowych oraz montowanie elementów dekoracyjnych na filarach pomiędzy witrynami – to tylko część prac modernizacyjnych, które są obecnie realizowane w funkcjonujących pasażach Galerii Pomorskiej. Celem modernizacji jest wizualne dostosowanie istniejącej części obiektu – dobrze znanej mieszkańcom Bydgoszczy, do nowego pasażu Galerii.

Modernizacja galerii

– Modernizacja istniejącej części to ostatni element zmian w Galerii Pomorskiej, który jest nieodzownym dopełnieniem jej rozbudowy i poszerzenia oferty. Chcemy, aby nasi Klienci mieli poczucie, że wchodzą niemal do nowej, choć jednocześnie dobrze im znanej galerii handlowej, która zaprasza świeżością i wita nowymi markami. Prace modernizacyjne w istniejącej części są prowadzone w trybie nocnym, tak, aby w jak najmniejszym stopniu ingerowały w funkcjonowanie Galerii – mówi Teresa Kudrycka, Dyrektor Galerii Pomorskiej.

Elementem prowadzonej modernizacji są także remonty istniejących lokali realizowane przez samych najemców (aktualnie Smith’s i Badura), często, jak w przypadku sklepu Promod, który przenosi się do nowego lokalu o powierzchni blisko 180 mkw., połączone z relokacją. Od stycznia 2016 roku także w nowej lokalizacji o powierzchni 90 mkw. działać będzie kwiaciarnia Blumen 2000, która aktualnie zajmuje stoisko na pasażu. Zmieni się również salon jubilerski Apart, który wzbogaci ofertę i powiększy swoją powierzchnię do 110 mkw. (aktualnie 80 mkw.).

Nowi najemcy

W wyniku rozbudowy oferta Galerii Pomorskiej powiększy się o szereg nowych marek, takich jak Bershka, Stradivarius, Home & You, House, Sinsay, Reserved, Deichmann, Diverse, Medicine, Giacomo Conti, Bytom, Change Lingerie, Ecco i Briju. Galeria już teraz może poszczycić się największym, bezpłatnym parkingiem przy obiekcie handlowo-usługowym w Bydgoszczy. Na klientów centrum czeka ponad 1,4 tys. miejsc postojowych.

Galeria Pomorska jest najdłużej działającym dużym centrum handlowym w Bydgoszczy, otwartym w kwietniu 2003 roku. Aktualna powierzchnia najmu Galerii wynosi 30 tys. mkw., na której znajduje się 100 punktów handlowych i usługowych m.in. takich marek jak H&M, Reserved, Cubus, Claire’s, Smyk, Empik, KappAhl, CCC, Douglas, Rossmann, Martes Sport, RTV Euro AGD, KFC, McDonald’s i Kino Helios. Wiodącym najemcą Galerii jest hipermarket Carrefour. Centrum położone jest przy ul. Fordońskiej 141.

Rozbudowa Galerii Pomorskiej rozpoczęła się w czerwcu 2013 roku i potrwa do września 2015. Dzięki rozbudowie powierzchnia najmu Galerii Pomorskiej zwiększy się o dodatkowe 10 tys. mkw. osiągając w sumie 40 tys. mkw., liczba sklepów wzrośnie z aktualnych 100 do 140.