Loake-salon-2

Dwa pierwsze miesiące były dla nas bardzo dobre – powiedziała portalowi Retailnet.pl Ewa Jarosławska, współwłaścicielka salonu marki Loake w Polsce.

Producent ręcznie robionego, męskiego obuwia skórzanego, otworzył na terenie Warszawy swój siódmy oficjalny sklep. Salon ma ok. 40 mkw. i jest zlokalizowany w podwórzu Residence St. Andrew’s Palace przy ul. Chmielnej 30. Wcześniej polscy klienci mogli nabyć obuwie marki Loake w Gdańsku i Poznaniu w sklepach z elegancką odzieżą. Jak dowiedział się portal Retailnet.pl, produkty marki Loake będą także dostępne we Wrocławiu i Katowicach, firma nie planuje jednak w najbliższym czasie otwierać nowych salonów firmowych. Decyzja o ewentualnej ekspansji na nowe rynki będzie uzależniona od tego, jak rozwinie się warszawski biznes.

Propozycja dla wymagających

Firma Loake Brothers istnieje na rynku sprzedaży detalicznej od kilku lat. W 2011 r. w centrum Londynu przedsiębiorstwo rozpoczęło sprzedaż obuwia pod własnym brandem. Eleganckie produkty marki Loake wyróżnia przede wszystkim żywotność i nietypowy sposób produkcji. Obuwie jest wyrabiane metodą ramową (Goodyear Welted), która umożliwia rekonstrukcję buta. Podeszwę czy obcas, które uległy zniszczeniu, można zrekonstruować, a górną część buta – naciągnąć na oryginalne kopyto, dzięki czemu przywraca się pantoflowi jego pierwotny wygląd. Proces rekonstrukcji trwa ok. 6 tyg. i odbywa się w brytyjskiej fabryce firmy na terenie Kettering. Klienci mogą wybierać spośród ponad 300 nowych modeli o bogatej kolorystyce we wszystkich rozmiarach.

Loake-salon

Firma z długimi tradycjami

Loake jest obecna w branży obuwniczej od ponad 130 lat. Wytwórnia obuwia, które cieszy się dużą popularnością w Wielkiej Brytanii, została założona przez trzech braci Loake w Kettering (hrabstwo Northamptonshire) jeszcze 1880 r. Pierwsze partie butów powstawały w domu rodzinnym Thomas Loake’a, a później w the Unique Boot Factory. Biznes do dzisiaj pozostaje w rękach rodziny, a dyrektorem zarządzającym zlokalizowanej w wielkiej Bratani firmy jest Andrew Loake, wnuk Johna Loake. Pojemność firmowego magazynu wynosi obecnie 60 tys. par butów. Towar jest dostępny od ręki.