Kolekcja 4F
Kolekcja 4F

W 2016 roku sklepy polskiej marki sportowej 4F pojawią się na Łotwie. Doradztwem w rozwoju sieci i pozyskiwaniem atrakcyjnych lokalizacji w centrach handlowych zajmie się Colliers International.

Właścicielem marki 4F jest firma OTCF SA, produkującą odzież i akcesoria sportowe. W Polsce asortyment 4F dostępny jest w ponad 300 punktach sprzedaży, w tym około 150 to sklepy monobrandowe. Obecnie marka dostępna jest – dzięki sprzedaży hurtowej – w 24 krajach europejskich. W 2016 roku 4F zacznie rozwijać własną sieć sprzedaży detalicznej, m.in. na Łotwie.

– Bazując na pozytywnych doświadczeniach we współpracy z Colliers International, firma OTCF powierzyła nam rolę doradcy w rozwoju sieci na rynku łotewskim. W pierwszej kolejności rozważane są obiekty handlowe w Rydze – mówi Agnieszka Baczyńska, dyrektor w Dziale Powierzchni Handlowych Colliers International.

– Rynek łotewski staje się coraz bardziej interesujący dla polskich najemców. Kilkoro z nich już podjęło decyzję o ekspansji, m.in.: Reserved, Gino Rossi, CCC, Multikino. Otwarcie pierwszych sklepów 4F zaplanowane jest na wiosnę 2016 roku – dodała Agnieszka Baczyńska.

OTCF jest czołową polską firmą produkującą odzież i akcesoria sportowe. Jest właścicielem czterech marek: 4F, 4 Faces, Outhorn oraz Tutto Bene. Firma powstała w 1995 roku, a najważniejsza w jej portfolio marka 4F jest doceniana zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby uprawiające sport dla przyjemności.

4F jest oficjalnym partnerem Polskiego Związku Narciarskiego, Polskiego Związku Biathlonu, Polskiego Łyżwiarstwa Szybkiego oraz współpracuje z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. OTCF nawiązała również współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim, co zaowocowało przygotowaniem kolekcji dla Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver 2010, Igrzysk Olimpiady w Londynie 2012 oraz Zimowej Olimpiady w Soczi w 2014 roku. Aktualnie marka 4F pracuje nad przygotowaniem kolekcji na kolejne letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku i w Pyeongchang w 2018 r.