Galeria Północna w Warszawie
Galeria Północna w Warszawie

Globe Trade Centre SA (GTC) podpisała umowy kredytową z Bankiem Pekao na sfinansowanie budowy Galerii Północnej. Kredyty o wartości 116 milionów euro dla kredytu budowlanego i do 150 milionów euro lub 175 millionów euro dla kredytu inwestycyjnego są przeznaczone na sfinansowanie budowy Galerii Północnej w Warszawie.

Budowa Galerii Północnej rozpoczęła się w czerwcu 2015 r., gdy GTC otrzymało pozwolenie na budowę. Według stanu na sierpień 2015 r., inwestycja osiągnęła już 32% przednajmu z renomowanymi najemcami, wśród których są między innymi: Carrefour, Cinema City, Grupa LPP, H&M i wielu innych.

Finansowanie galerii

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umów kredytowych na budowę Galerii Północnej w momencie, w którym prace budowlane są już prowadzone na najwyższych obrotach – mówi Erez Boniel, Chief Financial Officer, GTC.

– Jesteśmy przekonani, że nasz projekt zmieni dynamikę warszawskiego rynku handlowego i spełni oczekiwania mieszkańców Białołęki i sąsiednich dzielnic. Galeria Północna będzie pierwszą dużą, nowoczesną galerią handlową oraz centrum rozrywki zlokalizowaną w północno-wschodniej Warszawie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że mogliśmy zabezpieczyć finansowanie naszej inwestycji przez Bank Pekao. To kontynuacja długotrwałego partnerstwa z bankiem, z którym już odnieśliśmy wspólnie wiele sukcesów – dodał Erez Boniel.

Budowa Galerii Północnej jest częścią strategii GTC polegającej na stymulowaniu wzrostu poprzez budowę starannie dobranych projektów biurowych i handlowych odzwierciedlających zapotrzebowanie najemców oraz nabywanie generujących przychody nieruchomości położonych w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

O Galerii Północnej

Galeria Północna, pomimo wczesnej fazy rozwoju, już zdążyła przyciągnąć wielu uznanych najemców, m.in. Carrefour, Cinema City, Grupę LPP, H&M i wielu innych. Zaprojektowana przez renomowaną pracownię APA Wojciechowski oraz studio Tzur Architects, galeria będzie oferować około 64 tys. mkw. powierzchni handlowej, a klienci będą mogli skorzystać z 2 tys. miejsc parkingowych.

Galeria Północna zapewni także wiele nowych możliwości spędzenia wolnego czasu, w tym publicznie dostępny ogród na dachu z alejkami spacerowymi oraz placem zabaw. Aby formalnie potwierdzić status Galerii Północnej jako jednego z najbardziej „zielonych” budynków w swojej klasie w Polsce, GTC planuje pozyskać certyfikat LEED GOLD dla tej inwestycji.