Centrum Sukcesja
Centrum Sukcesja

Otwarcie Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi odbędzie się 25 września 2015 roku. Spektakularna architektura, nowoczesne, ekologiczne rozwiązania i przestrzeń przyjazna klientom, słowem pierwsze w Polsce Smart Public Place to Shop.

Sukcesja to jedno z najnowocześniejszych centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce, to miejsce przyjazne mieszkańcom i najemcom, łączące ciekawą architekturę, wspartą przez nowoczesne technologie z tradycją i historią miejsca, w którym została wzniesiona.

Nowa przestrzeń handlowa w Łodzi

– Budowa Sukcesji to dla naszej spółki jeden z największych i najbardziej priorytetowych projektów. W momencie kulminacyjnym na budowie pracowało około tysiąca osób reprezentujących podwykonawców z całego kraju, co pokazuje skalę inwestycji. Jestem przekonany, że mieszkańcy Łodzi po zakończeniu projektu zyskają bardzo nowoczesne, bogate w atrakcje i po prostu sympatyczne miejsce do spędzania wolnego czasu – mówi Jerzy Mirgos, prezes zarządu Mirbud SA.

Obiekt stanowi mariaż nowatorskich trendów architektonicznych z elementami nawiązującymi do dawnych łódzkich fabryk. Połączenie wizji architekta i inwestora pozwoliło na realizację inwestycji na najwyższym, światowym poziomie o czym świadczy wyróżnienie prestiżową nagrodą European Property Awards w kategorii Retail Development for Poland.

– Gdy tworzyliśmy projekt Sukcesji, niezwykle zależało nam na tym, aby powstało miejsce przyjazne dla mieszkańców i otoczenia. Chcieliśmy zachować jak najwięcej odwołań do historii i charakteru Łodzi, tak by mieszkańcy mogli odczuć, że Sukcesja, to miejsce dedykowane dla nich i związane z miastem. Teraz jestem pewien, że taki efekt udało nam się osiągnąć. Zbudowaliśmy wyjątkowe centrum handlowe dostosowane do potrzeb łodzian. Co więcej jest to piękna budowla, wyróżniająca się designem i wpisująca w klimat miasta – mówi Krzysztof Apostolidis, prezes zarządu Fabryki Biznesu, inwestora Sukcesji.

CH-R Sukcesja

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja powstaje w pobliżu ścisłego centrum Łodzi. W jego sąsiedztwie znajdują się m.in.: Międzynarodowe Targi Łódzkie, kampus Politechniki Łódzkiej oraz dwa budowane osiedla mieszkaniowe. Obiekt zaoferuje ponad 128 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 36 tys. mkw. powierzchni najmu, na której znajdzie się 160 lokali: sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, punktów usługowych, kawiarni, restauracji w strefie food court oraz najnowocześniejsze w Łodzi 9-salowe kino sieci Helios.

Inwestorem obiektu jest Fabryka Biznesu. sp. z o.o., z siedzibą w Łodzi. Autorem projektu architektonicznego Sukcesji jest wrocławska pracownia Group-Arch. Za zarządzanie obiektem odpowiedzialna jest firma CBRE sp. z o.o., a za wynajem powierzchni firmy: Colliers International, CBRE sp. z o.o. oraz Fabryka Biznesu sp. z o.o. Inwestycja została wpisana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na listę projektów kluczowych dla regionu.