Orsay kolekcja

Orsay – znana marka modowa, zmienia koncept salonów. Przedsiębiorstwo zapowiedziało, że otworzy 4 nowe sklepy do końca bieżącego roku.

W pierwszym półroczu 2015 r. na rynku pojawiły się trzy nowe sklepy z odzieżą marki Orsay: w Tarasach Zamkowych w Lublinie, w Galerii Vivo! w Pile oraz w Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze. Do tej listy mogą dołączyć nowe, prestiżowe lokalizacje. Rozmowy z właścicielami rozważanych przez Orsay centrów handlowych znajdują się już na zaawansowanym etapie.

Nowy koncept Orsay

W 2014 r. na modowej mapie kraju przybyło siedem firmowych salonów Orsay. Koncept sklepów, których otwarcie zaplanowano na IV kwartał br. roku, będzie różnić się od wizji aktualnie dostępnych salonów. Design nowych placówek Orsay ma być jeszcze bardziej atrakcyjny wizualnie. Ponadto przewidziano remonty istniejących lokali; zostaną one odświeżone zgodnie z ostatnimi założeniami twórców identyfikacji wizualnej marki.

Orsay w Polsce

Pierwszy salon Orsay w Polsce został otwarty w 1997 roku. Orsay od 30 lat kreuje kobiece kolekcje modowe w stylu city, casual i party. W 2012 r. firma uruchomiła handel online. Sprzedaż w sklepie internetowym przejawia tendencję wzrostową, również rosną obroty. Obecnie sieć dysponuje blisko 160 punktami sprzedaży stacjonarnej, w tym czterema butikami, położonymi w prestiżowych lokalizacjach, przy głównych ulicach Warszawy, Krakowa, Katowic i Torunia. Większość lokali mieści się w popularnych centrach handlowych.

Orsay na świecie

Orsay Polska należy do Orsay GmbH, firmy założonej w 1975 r. z siedzibą w Willstätt-Sand, w Niemczech. Orsay projektuje, produkuje i sprzedaje stroje kobiece, które są dostępne w sprzedaży stacjonarnej na terenie Niemiec, Austrii, Szwajcarii,  Polski, Czech, Węgier, Słowenii, Słowacji, Chorwacji, Ukrainy, Rosji, Łotwy, Bośni i Hercegowiny, Serbii, Rumunii, Litwy, Bułgarii, Czarnogóry, Malty, Mołdawii, Kazahstanu i Kosowa. Produkty są także dostępne online.