Salon Lidia Kalita
Salon Lidia Kalita

Firma odzieżowa LK Designer Shops SA prowadząca sieć salonów pod marką Lidia Kalita, w drugim kwartale br. uruchomiła dwa nowe punkty sprzedaży w centrach handlowych, a także podpisała kolejną umowę najmu dotyczącą salonu franczyzowego.

Nowe salony multibrandowe powstały w Centrum Handlowym Galeria Echo w Kielcach oraz w sklepie WhiteRoom w Gliwicach. Ponadto podpisana została umowa franczyzowa na otwarcie salonu sprzedaży w CH Galeria Jurowiecka w Białymstoku. Planowany termin otwarcia wyznaczono na 21 października 2015 roku.

LK Designer Shops SA cały czas prowadzi rozmowy z innymi centrami handlowymi zlokalizowanymi w dużych miastach takich jak Kraków, Łódź, Wrocław, Szczecin, Sosnowiec czy Bydgoszcz analizując lokalizacje pod sklepy stacjonarne i negocjując atrakcyjne stawki czynszu proponowanych powierzchni pod butiki.

Przychody netto ze sprzedaży spółki LK Designer Shops SA za dwa pierwsze kwartały 2015 r. wyniosły ponad 2,8 mln zł. Wartości sprzedaży internetowej w tym okresie wyniosła 311 tys. zł. Natomiast zysk netto za dwa kwartały br. narastająco wyniósł 58 tys. zł.

LK Designer Shops to prywatna firma założona przez Lidię i Andrzeja Kalita. Specjalizuje się w projektowaniu oraz sprzedaży odzieży i dodatków dla kobiet powstających według autorskich koncepcji projektantki Lidii Kality. Marka jest obecna na rynku od początku 2014 r. i plasowana jest w segmencie premium. Logo marki od początku jest bardzo rozpoznawalne, bo kojarzone z samą projektantką sygnującą projekt własnym nazwiskiem. Kolekcje marki to oferta dla kobiet poszukujących unikalnego wzornictwa, solidnego krawiectwa i charakteryzujących się określonym poziomem zamożności oraz rozwiniętymi potrzebami w zakresie estetyki i jakości noszonej odzieży.

Na początku 2015 roku firma rozpoczęła rozmowy z inwestorami odnośnie pozyskania kapitału sięgającego ponad 3 mln zł. Zebrane z rynku środki zostaną przeznaczone na uruchomienie nowych butików, co pozwoli na dynamiczną ekspansję na rynku i spowoduje skokowy wzrost wyników finansowych. LK Designer Shops SA w tym roku zadebiutowała na rynek NewConnect.

Ubrania marki Lidia Kalita można kupić w siedmiu sklepach zlokalizowanych w Domu Mody Klif, Galerii Mokotów w Warszawie, Starym Browarze w Poznaniu, Silesia City Center w Katowicach, Tarasach Zamkowych w Lublinie, Factory Annopol oraz Centrum Handlowym Klif Gdynia. Sklepów należy szukać w sąsiedztwie najbardziej prestiżowych światowych marek takich jak: Gérard Darel, Karen Millen London, Furla, Garry Weber, Hexeline, Coccinelle, Guess Marciano, W. Kruk czy Swarovski. Zakupy można realizować także przez internet.

Zgodnie z przyjętą przez władze spółki strategią planowane jest sukcesywne otwieranie kolejnych sklepów własnych i franczyzowych, tak, aby do końca 2017 r. Spółka mogła efektywnie zarządzać łącznie 12 sklepami własnymi oraz rozpocząć współpracę z 12 franczyzobiorcami.