visa mobile ecommerce

Paymax, pierwszy polski dostawca usług mobilnych terminali płatniczych (mPOS), pozyskał nowe środki finansowe na rozwój działalności.

Grupa prywatnych inwestorów – tzw. aniołów biznesu – zapewniła spółce Paymax S.A. możliwość dalszego rozwoju pierwszego polskiego systemu akceptacji płatności mobilnych (mPOS). Środki pozyskane w czwartej rundzie finansowania oraz wsparcie biznesowe wniesione przez inwestorów, pozwolą w kolejnych  kwartałach na znaczące poszerzenie sieci sprzedaży i przyspieszenie rozwoju Paymax S.A.

Nowi klienci, również zagraniczni

Pozyskane finansowanie pozwoli Spółce na realizację kluczowych celów w zakresie zwiększania sieci sprzedaży oraz dalszego rozwoju rozwiązania Paymax mPOS. Dodatkowo, Paymax S.A. będzie mogła rozpocząć integrację z kilkoma klientami biznesowymi z Europy Środkowo-Wschodniej, rozpoczynając tym samym swoją ekspansję na rynki zagraniczne.

„Terminale mobilne są rozwiązaniem trafiającym w potrzeby licznej grupy akceptantów – przede wszystkim tych, którzy prowadzą mały lub średniej wielkości biznes i przywiązują szczególną wagę do wysokości kosztów stałych. Dla tych przedsiębiorców nasza oferta jest niezwykle atrakcyjna. Dzięki dofinansowaniu Paymax S.A. będzie miała możliwość poszerzenia sieci sprzedaży i zwiększenia skali dotarcia do klientów. Już dzisiaj otrzymujemy kolejne zamówienia nie tylko od klientów detalicznych, ale co istotniejsze – od dużych firm działających m.in. w branży telekomunikacyjnej i finansowo-ubezpieczeniowej” – mówi Tomasz Sowiński, Wiceprezes Zarządu Paymax S.A.

Bezabonamentowe mobilne terminale

Środki pochodzące z inwestycji posłużą do uruchomienia nowych kanałów dystrybucji mobilnych PIN-Padów Paymax, które – w połączeniu z dowolnym smartfonem oraz bezpłatną aplikacją – umożliwiają przyjmowanie płatności w każdym punkcie handlowym. Również klienci biznesowi coraz chętniej korzystają z bezabonamentowych terminali i elastycznej oferty Paymax, w której prowizja za dokonywane płatności maleje wraz ze wzrostem obrotów.

Paymax jest pierwszym polskim dostawcą usług mobilnych terminali płatniczych (mPOS). System Paymax uzyskał wymagane w branży płatniczej certyfikaty bezpieczeństwa, w tym zgodność ze standardami EMV i PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) oraz organizacji płatniczych (Visa i MasterCard).

Do przeprowadzania akceptacji płatności w systemie Paymax potrzebny jest podłączony do internetu smartfon lub tablet. Po pobraniu bezpłatnej aplikacji urządzenie staje się automatycznie terminalem. Do akceptowania płatności konieczny jest zakup PIN-Pada Paymax (czytnika kart współpracującego z aplikacją). PIN-Pad i telefon komunikują się ze sobą przy pomocy Bluetooth, umożliwiając płatności w każdych warunkach, niezależnie od rodzaju działalności.