Galeria Kazimierz
Galeria Kazimierz

Galeria Kazimierz w Krakowie poszerza swoją ofertę sklepów z modą męską i damską. W sierpniu do grona najemców dołączył salon Albione i By coda…!.

Salon marki Albione otwarty 1 sierpnia, zajmuje powierzchnię ponad 125 mkw. i znajduje się na poziomie 1, naprzeciwko salonu H&M oraz Stefanel. Sklep oferuje modę męską m.in.: garnitury, a także designerskie dodatki. Od piętnastu lat brand skupia swoje wysiłki na wyszukiwaniu najlepszych materiałów i form, współpracuje ze światowymi liderami w produkcji tkanin.

Natomiast 16 sierpnia w Galerii Kazimierz ruszył salon By coda…! o powierzchni 44,9 mkw. By coda…! to marka dedykowana kobietom. Salon oferuje najlepsze kolekcje polskich marek: m.in. by o la la…! LeMonada, O.N.E. W ofercie znajdują się ubrania wykonane z najlepszych materiałów, głównie jest to wysokiej jakości bawełna. Oprócz odzieży damskiej w asortymencie butiku znajduje się biżuteria, torebki, buty i perfumy.

Galeria Kazimierz to nowoczesne centrum handlowe, działające od 2005 roku. Centrum handlowe zlokalizowane jest w historycznym centrum Krakowa, przy ulicy Podgórskiej. Na dwóch poziomach galerii znajduje się 140 sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, liczne punkty usługowe i gastronomiczne oraz multipleks z 10 salami kinowymi. Prestiżowymi najemcami są m.in. Cinema City, Alma, Empik, Zara, H&M, Reserved, czy Pure. Obiekt oferuje prawie 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej.

Od 2014 roku właścicielem galerii jest Invesco Real Estate. Jest to pierwsza oraz jedna z czołowych inwestycji IRE w Polsce. Koncepcję zmian dla Galerii Kazimierz przygotowała londyńska pracownia architektoniczna Haskoll, która specjalizuje się w projektach centrów handlowych, natomiast projekt architektoniczny przygotowała krakowska pracownia Meblodom. Za zarządzanie galerią i wynajem powierzchni w Galerii odpowiedzialna jest firma CBRE.