Atlantic salon

Atlantic salon

„Marka Atlantic zamierza pozostać na rynku, ale głównie w sieci sklepów specjalistycznych i franczyzowych”. – powiedział portalowi Retailnet Wojciech Morawski, prezes firmy Atlantic.

– Rozważam franczyzę klasyczną – zaznaczył  Wojciech Morawski, opowiadając o planach rozwoju dotkniętego przez kryzys na Ukrainie biznesu.

Atlantic sprzedał sieć własną w Polsce, co pozwoliło mu m.in. na otwarcie nowego salonu we franczyzie na Ukrainie. Firma dostrzega szanse rozwoju poprzez sprzedaż do hurtowni i sklepów partnerskich.

Atlantic w Rosji i na Ukrainie

– Na rynkach wschodnich nasza sieć funkcjonuje wyłączne jako sieć franczyzowa i jeśli sytuacja makroekonomiczna będzie korzystna, istnieje potencjał do dalszego rozwoju. Jednocześnie trwają prace nad innymi rynkami. – wyjaśnił Wojciech Morawski, szef Atlantic.

Mimo niesprzyjających okoliczności w Rosji i na Ukrainie, głównych zagranicznych rynkach zbytu Atlantic, właściciel specjalizującego się w odzieży bieliźnianej przedsiębiorstwa w dalszym ciągu dostrzega możliwości rozwoju w przyszłości. Nie chce jednak inwestować w salony sprzedaży detalicznej, ale pragnie rozbudować sieć franczyzową. Nie przewiduje także inwestycji w aktywa trwałe takie jak zlokalizowanej w Kijowie własne centrum logistyczne firmy. Jeżeli firma nie zostanie zlikwidowana, Morawski będzie kontynuować biznes, zlecając wybrane usługi, np. logistyczne, firmom zewnętrznym.

Możliwość upadłości układowej

Obecnie prezes Atlantic czeka na rozpatrzenie wniosku o upadłość układową. Proce o upadłość toczy się od paru miesięcy. Decyzję sądu poznamy 25 sierpnia. Jeżeli będzie ona pomyślna dla Wojciecha Morawińskiego, szef Atlantica podejmie próbę restrukturyzacji spółki i zawrze układ z wierzycielami. W dalszym ciągu wiąże swoją przyszłość z branżą odzieżową.

W sierpniu ur. firma dysponowała blisko 60 salonami własnymi i prawie 80 partnerskimi w Polsce oraz 150 punktami sprzedaży za granicą, z czego ponad 80 znajdowało się w Rosji.